Tinklalapio logotipas
Grįžti

Įvyko mokymai istorijos ir pilietinio ugdymo mokytojams
event 2018-09-05 domain Ugdymo plėtotės centras

Įvyko mokymai istorijos ir pilietinio ugdymo mokytojams

Rugpjūčio 30–31 d. įvyko Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Ugdymo plėtotės centro organizuojamų mokymų istorijos ir pilietinio ugdymo mokytojams „Istorijos mokslo ir didaktikos aktualijos – „Lietuvos istorijos CV“ 1-oji sesijaMokymų tikslas – įtraukti mokytojus į mokslinio pobūdžio diskusiją ir „Lietuvos istorijos CV“ tezių analizę, atnaujinti istorijos ir pilietinio ugdymo mokytojų dalykines ir didaktines žinias.

Gausus Lietuvos universitetų istorijos mokslininkų būrys, prof. dr. Valdas Rakutis, dr. Rimantas Miknys, dr. Vytautas Jokubauskas, prof. Rimvydas Petrauskas, prof. dr. Vygantas Vareikis ir dr. Mindaugas Nefas mokytojams pristatė parengtą „Lietuvos istorijos CV“, nagrinėjo probleminius Lietuvos istorijos klausimus nuo Lietuvos priešistorės iki Nepriklausomybės atkūrimo. Prof. dr. Aleksiejus Luchtanas, Lietuvos archeologas, ilgametis Kernavės archeologinių paminklų tyrinėtojas, paskaitą ir diskusiją su mokytojais pratęsė Kernavėje.

Prof. dr. Benediktas Šetkus pateikė aukštesniesiems mąstymo gebėjimams mokant(is) istorijos ugdyti skirtų užduočių bei suformulavo savarankiško mokytojų darbo užduotis.

Į 2-ąją sesiją, kuri planuojama moksleivių rudens atostogų metu, mokytojai susirinks, praktiškai (pamokoje) išbandę istorijos kritinio mąstymo, istorijos tyrimo ir interpretavimo metodikas.