Tinklalapio logotipas
Grįžti

J.Petrauskienė: naujai mokytojų apmokėjimo tvarkai pasiruošė mažuma mokyklų
event 2018-09-12 domain 15min.lt

J.Petrauskienė: naujai mokytojų apmokėjimo tvarkai pasiruošė mažuma mokyklų

Apie 20 proc. šalies mokyklų pasiruošė įgyvendinti etatinį mokytojų apmokėjimo modelį, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Anot jos, 50 proc. mokyklų sprendimus įvedant naują tvarką ketina priimti artimiausiu metu.

„Tų mokyklų kolektyvai, kur yra geras klimatas, kur yra bendradarbiavimo santykiai, šiuos pokyčius įvedė labai sklandžiai ir sėkmingai. Tokių mokyklų šiuo metu mes turime Lietuvoje apie 20 proc., jos yra iki galo sudėliojusios visus teisės aktus, sudariusios visas sutartis ir įgyvendinusios visas priedermes, kurios reikalingos įvedant šį naują modelį“, – antradienį Vyriausybės pusvalandžio metu Seimo posėdžių salėje kalbėjo ministrė.

Ministrė: kvalifikuoti mokytojai nebūtinai išmokslina geriau

J.Petrauskienė tikino nenorinti vertinti blogai tai, kad naujo modelio įvedimui pasiruošė tik mažuma ugdymo įstaigų.

„Aš nevertinčiau to blogai, nes [...] dabar vyksta procesas. Per anksti vertindami mes tikrai labai demotyvuosime tuos, kurie stengiasi“, – teigė ministrė.

„Dar apie 50 proc. savivaldybių yra parengusios sprendimus, bet dar tarybos nebuvo susirinkusios, kad juos įtvirtintų, sprendimai yra parengti ir suderinti. Visos mūsų konsultacijos ir pagalba yra nukreiptos į mokyklas ar savivaldybes, kurios turi iššūkių [...]“, – vėliau pridūrė J.Petrauskienė.

Daugiau skaitykite čia.