Tinklalapio logotipas
Grįžti

Jauni žmonės puikiai įvaldo technologijas, bet jiems daug sunkiau bendrauti gyvai
event 2018-04-25 domain Lrytas.lt

Jauni žmonės puikiai įvaldo technologijas, bet jiems daug sunkiau bendrauti gyvai

„Kritinis mąstymas vis labiau reikalingas ne tik daugelyje profesijų, bet ir kasdienėje veikloje. Netikros informacijos naujienų portaluose yra labai daug. Dažnai niekur nepatikrintomis ar niekinėmis naujienomis dalinamasi ir socialiniuose tinkluose. Tad reikia atidžiai vertinti, kokią informaciją gauname“, – sako Nerijus Mačiulis, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas.

Jis pastebi, kad ateityje ypač svarbus bus emocinis intelektas, kognityvinis lankstumas. „Jauni žmonės puikiai įvaldo technologijas, įvairius išmanius įrenginius, mokosi programuoti. Tačiau jiems daug sunkiau bendrauti gyvai. Dažnai jie negali įsijausti, sudėtinga užjausti. Todėl dar mokykloje svarbu mokytis kalbėtis, komunikuoti, bendradarbiauti, kartu spręsti problemas. Ateityje reikės vis daugiau įvairiausių kompetencijų, kurios padės formuotis įvairiaspalvėms asmenybėms“, – įsitikinęs N. Mačiulis.

Savo įžvalgomis apie mokinių švietimą ir jaunimui reikalingas kompetencijas dabar ir ateityje N. Mačiulis dalinosi baigiamajame Lietuvos mokyklose vykusio projekto „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“ renginyje, kurį organizavo asociacija „Kūrybinės jungtys“. Projektas antrus metus iš eilės vyko 15 mokyklų Vilniaus, Trakų, Šalčininkų, Visagino, Pabradės ir Klaipėdos miestuose bei rajonuose.

Mokyklose įvairių sričių kuriantys profesionalai – žurnalistai, teatro režisieriai, aktoriai, mokslininkai – bendradarbiaudami su mokytojais jungė įvairius mokomuosius dalykus, naudojo įvairius kūrybinius metodus ir taip siekė ugdyti vaikams reikalingas kompetencijas. 

Daugiau skaitykite čia.