Tinklalapio logotipas
Grįžti

Jaunieji tyrėjai iš Kinijos grįžo su antros ir trečios vietos apdovanojimais
event 2018-08-21 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Jaunieji tyrėjai iš Kinijos grįžo su antros ir trečios vietos apdovanojimais

Kinijoje Šongčinge vykusiame Mokslo ir technologijų inovacijų konkurse paaugliams CASTIC (China Adolescents Science & Technology Innovation Contest) Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai Viktorija Juščenko ir Rytis Skamarakas apdovanoti sidabro medaliu. Jie konkurse pristatė tiriamąjį darbą „Didžiosios ugniažolės (Chelidonium majus) ekstraktų poveikis mikroskopinių grybų sukeltoms infekcijoms“.

„Konkurse pristatėme tiriamąjį darbą, kuriuo siekėme atskleisti didžiosios ugniažolės ekstraktų savybes bei jų pritaikymą kliniškai svarbių grybų augimo slopinimui. Tačiau, mano manymu, svarbiausia buvo ne antra prizinė vieta, bet nauji draugai ir įspūdžiai, kurių buvo daug ir nuostabių. Kelionė į Kiniją – CASTIC 2018, buvo vienas geriausių mano gyvenimo įvykių“,– įspūdžiais pasidalino Viktorija Juščenko.

Trečioji vieta atiteko Ugnei Steponavičiūtei ir Domantui Burbai iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos „Jonizuoto oro įtaka augalų augimo stimuliavimui ar slopinimui“.

CASTIC 2018 mokslinius projektus pristatė daugiau nei tūkstantis jaunųjų tyrėjų iš 44 šalių. Konkursas vyko rugpjūčio 14–20 dienomis.

Šis konkursas mokiniams suteikia galimybę išbandyti savo jėgas multikultūrinėje aplinkoje ir įsivertinti savo atliekamų darbų aktualumą ir konkurencingumą tarptautiniu mastu, skatina pažinti kitų šalių kultūras, lavina tiriamojo darbo, socialinius ir komunikacinius gebėjimus.

Nuotraukos