Tinklalapio logotipas
Grįžti

Jei mokykloje Pitagoro teorema nekelia problemų, tai kodėl kratomės Antikos tekstų?
event 2018-04-23 domain 15min.lt

Jei mokykloje Pitagoro teorema nekelia problemų, tai kodėl kratomės Antikos tekstų?

Ar Antikos ir Biblijos tekstai, iš kurių išaugo ir Vakarų klasikinė literatūra, dar pajėgi ugdyti jaunimą ir padėti jam humanitarinius pagrindus? Atsispirdami nuo politinių aktualijų ir literatūros programos dešimtokams, apie tai ketvirtadienį diskutavo literatūros vadovėlių bendraautoris, kultūrologas Darius Kuolys, filosofas Naglis Kardelis, žymiausia antikinės literatūros tyrinėtoja Dalia Dilytė, etikos mokytojas Vytautas Toleikis.

Diskusijos akstinu tapo Švietimo ir mokslo ministerijos retorika, į kurią dėmesį atkreipė D.Kuolys. „Neseniai pristatytoje švietimo reformoje apie humanitarinį ugdymą netariama nė žodžio. Teigiama, kad bus leidžiama nemokamai studijuoti disciplinas, reikalingas rinkai, o tarp jų humanitarinės disciplinos – nė vienos“, – sakė D.Kuolys.

D.Dilytė stebėjosi, kodėl iš graikų atėję matematikos pagrindai mokykloje nieko nejaudina, o štai humanitariniai mokslai kelia tiek klausimų. „Aš negirdėjau, kad koks nors fizikas reikalautų išmesti iš mokyklų Niutono mechaniką arba Pitagoro teoremą. Tačiau iš literatūros atseit galime išmesti visa tai, kas sena? Nes mes save nepaprastai sureikšminę ir mums jau visai neįdomu, kas tada vyko?“ – sakė ji.

Daugiau skaitykite čia.