Tinklalapio logotipas
Grįžti

Jei norite išmokyti vaikus skaityti, mokykite juos rašyti
event 2018-04-04 domain LRT.lt

Jei norite išmokyti vaikus skaityti, mokykite juos rašyti

Skaitmeninis pasaulis slepia nemažai pavojų, tačiau kartu atveria ir daugybę puikių galimybių. Mažyliui vos panorėjus, tuojau jungiam planšetę ir rodom jo mėgstamą filmuką arba filmą – nieko nėra paprasčiau. Deja, taip rizikuojame išugdyti kartą, kuriai atrodys, kad visas gyvenimas – nesibaigianti pramoga, straipsnį portale psychologytoday.com pradeda kognityvinės psichologijos ekspertas mokslų daktaras Davidas Luddenas.

Vis dėlto pasiėmus planšetę galima ne tik pramogauti, teigia jis. Sukurta daugybė kokybiškų lavinamųjų programėlių, tarp kurių yra ir tokių, kurios, pavyzdžiui, padeda vaikams išmokti skaityti. Tačiau verta pažymėti, kad jei vaikui pasiūlysite programėlę, kurią rengiant nebuvo atsižvelgiama į pagrindinius psichologijos principus, jo raštingumo lygis gali likti nepakitęs.

Du argumentai, kodėl naudinga rašyti ranka

Daugelis vidurinės klasės šeimose augančių vaikų pirmąsias raides išmoksta būdami maždaug ketverių metų amžiaus. Populiariausias raidžių mokymosi metodas – „žiūri ir sakai“. Viskas labai paprasta: jūs rodote vaikui raidę, sakote, kokia tai raidė, vaikas pakartoja. Rašinio autorius D. Luddenas siūlo tuo neapsiriboti ir pasidomėti interaktyvesniais mokymo metodais.

Daugiau skaitykite čia.