Tinklalapio logotipas
Grįžti

Jolanta Bartkūnienė: Etatinis darbo apmokėjimas atskleidė mokyklų silpnybes ir stiprybes
event 2018-09-24 domain 15min.lt

Jolanta Bartkūnienė: Etatinis darbo apmokėjimas atskleidė mokyklų silpnybes ir stiprybes

Daugumoje mokyklų, taip pat ir mūsų progimnazijoje, dėl krūvių kaip ir kasmet susitarėme dar prieš mokslo metus. Vieni jau birželio mėnesį aptarėme, kiti rugpjūtį, pasitikslinome dabar, gavę duomenis iš Švietimo valdymo informacinės sistemos (ŠVIS) registrų.

Žinoma, etato struktūroje numatyta veikla mokyklos bendruomenei buvo diskusijų objektas. Bet apskritai daugumoje mokyklų bendradarbiaujant vadovui su mokytojais krūviai gražiai pasidalyti.

Atlyginimai didėja apie 11 proc. ir daugiau

Kai dėliojome darbo krūvio struktūrą, mokytojams patiems buvo netikėta pamačius, kad jie atlieka tiek daug veiklų – ugdymo, švietimo, informavimo veiklos su mokiniais, pedagoginiais darbuotojais, vaiko atstovais, mokyklos partneriais, edukacinių renginių ir projektų rengimas ir dalyvavimas, bendruomenės telkimas, dalyvavimas mokyklos savivaldoje, darbo grupėse, veiklos analizių, savianalizių ir ataskaitų rengimas, ugdymo kokybės gerinimo veiklos programų ir projektų rengimas bei dalyvavimas juose, mentorystė jaunesniems kolegoms, metodinės veiklos ir renginiai, kompetencijų tobulinimo programų rengimas ir įgyvendinimas, kiti mokykloje sutarti darbai, kurie nėra apibrėžti kaip kontaktinė veikla. Ir tik dalis šių veiklų buvo apmokama. Nors pasirengimas pamokoms ir sąsiuvinių taisymas buvo apmokamas ir iki etatinio, tačiau tai buvo toks menkas apmokėjimas, pvz., lietuvių kalbos mokytojas už sąsiuvinių taisymą gaudavo apmokėjimą už 1,98 val. per savaitę, dirbdamas su 4 klasėm, kuriose buvo maždaug po 30 mokinių, tokiu atveju apmokėjimas tik už 0,99 min. laiko per savaitę 1 mokinio darbo tikrinimui. Etatinis apmokėjimas sudaro sąlygas mokytojui skirti nuo 30 iki 50 procentų nuo kontaktinių valandų skaičiaus mokinių darbų taisymui ir pasiruošimui pamokoms.

Daugiau skaitykite čia.