Tinklalapio logotipas
Grįžti

Jolanta Bartkūnienė. Ką duos etatinis mokytojų darbo apmokėjimas?
event 2018-06-29 domain Delfi.lt

Jolanta Bartkūnienė. Ką duos etatinis mokytojų darbo apmokėjimas?
Kaip mokyklos vadovė tikiuosi, kad naujas etatinis mokytojų darbo apmokėjimo modelis kuo skubiau bus patvirtintas Seime ir pradėtas įgyvendinti. Gaila, kad iki šiol trunkanti neapibrėžta situacija tik didina įtampą ir neleidžia pakeisti dabartinės mokytojų apmokėjimo padėties, o jau būtų buvę galima nuveikti daug darbų etatinį apmokėjimą įgyvendinant, kad mokytojų darbo sąlygos būtų geresnės ir teisingesnės.

Apie etatinio mokytojų darbo apmokėjimo reikalingumą kalbama jau daugelį metų. Atlyginimą skaičiuojant tik pagal pamokų skaičių, kaip šiuo metu, mokytojai atlieka daugybę kitų darbų, bet už tai negauna atlygio. Kartais juokaujama, kad mokytojai daug atostogauja, nes šiuo metu tarsi nematyti veiklos, kurią mokytojai atlieka ne pamokų metu.
 
Šiuo metu yra labai daug neapibrėžtų veiklų, pavyzdžiui, budėjimas pertraukų metu, edukacinių renginių ir projektų organizavimas, papildomos konsultacijos mokiniams, tėvų informavimas, profesinis tobulėjimas ir pan. Nepakankamai apmokamas rengimasis pamokoms, užduočių tikrinimas. Etatinio apmokėjimo įvedimas leistų susitarus nuspręsti, koks už šias ir kitas veiklas galėtų būti skiriamas atlygis.
 
Daugiau skaitykite čia.