Tinklalapio logotipas
Grįžti

Jubiliejinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“ kviečia į daugiau nei 360 renginių
event 2018-08-30 domain LRT.lt

Jubiliejinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“ kviečia į daugiau nei 360 renginių

Penkioliktą rudenį iš eilės mokslo ir technologijų mėgėjai visoje Lietuvoje kviečiami į susitikimus su Lietuvos ir užsienio mokslininkais, inovatoriais, verslininkais didžiausiame šalies mokslo populiarinimo renginyje. Daugiau kaip 360 nemokamų renginių rugsėjo 12–21 dienomis vyks šešiolikoje šalies miestų ir rajonų.            

„Pasaulį kuria ir keičia naujos idėjos, inovacijos. Didžioji jų dalis gimsta mokslo pasaulyje. Festivalis yra tikra mokslo šventė, kurioje dalyvauja mokslo ir studijų institucijos, mokslininkai, studentai, mokiniai ir visi besidomintys mokslo naujienomis. Tai išskirtinė proga iš arti susipažinti su mokslo pasauliu, naujausiais įvairių sričių mokslo atradimais ir patiems išbandyti tyrėjo darbą moderniose laboratorijose“, – sako viena iš festivalio globėjų švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Atidarymo metu Vilniuje, kino centre „Forum Cinemas Vingis“, festivalio organizatoriai kvies žiūrėti dokumentinį filmą „Tolyn į kosmosą“ apie 1977 m. paleistus du kosminius zondus „Voyager“.

„Mokslo festivalio programa siekia atspindėti pasaulio mokslo ir visuomenės aktualijas, supažindinti su svarbiausiomis tendencijomis medicinoje, robotechnikoje, informacinėse technologijose ar socialiniuose moksluose“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje Lenkijos filosofė dr. Aleksandra Przegalinska-Skierkowska skaitys paskaitą „Kada dirbtinis intelektas pavys žmogų“. Lietuvos mokslų akademijoje bus organizuojamas seminaras „Mokslo komunikacija fake news epochoje“. Lietuvos mokslo premijos laureatas akad. Leonas Valkūnas kalbės apie mokslininkų mėginimus suprasti fotosintezę ir sukurti dirbtinį procesą, kuris visiems laikams išspręstų energijos deficito problemą. Kita šios premijos laureatė, menotyrininkė dr. Dalia Klajumienė pasakos kaip technologinės inovacijos keičia mūsų aplinką ir ugdo estetinius jausmus. Mokslo įtaigumą meninėmis priemonėmis sustiprins asmeninių žiūrovo patirčių spektaklis „X tavyje“.

LMA Vrublevskių biblioteka pakvies į neįprastą parodą, skirtą Bonos Sforcos ir Žygimanto Senojo vedybų 500 metų jubiliejui, kurioje sužinosite, ką XVI–XVII a. žmonės manė apie vedybas, kaip jos buvo organizuojamos, kokie teisės dokumentai reglamentavo dviejų žmonių sąjungą. Apie Jogailaičių vedybas ir dinastines santuokas vėlyvųjų Viduramžių Europoje pasakos istorikas akad. Rimvydas Petrauskas.

Programą Mokslo festivaliui parengė ir aukštųjų mokyklų tyrėjai bei studentai.

Daugiau informacijos apie renginius ir registracija į juos svetainėje www.mokslofestivalis.eu.