Tinklalapio logotipas
Grįžti

Jungtinės Amerikos Valstijos ir Lietuva pasirašys trečiąją mokslo ir technologijų bendradarbiavimo sutartį
event 2018-06-21 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Jungtinės Amerikos Valstijos ir Lietuva pasirašys trečiąją mokslo ir technologijų bendradarbiavimo sutartį

2018 m. birželio 25 d. Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Lietuvoje Anne Hall ir Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašys trečiąją skėtinę JAV ir Lietuvos sutartį dėl šalių bendradarbiavimo mokslo, technologijų ir inovacijų srityje. Šis naujas dvišalis susitarimas sustiprins JAV ir Lietuvos mokslo bendradarbiavimą atverdamas kelią didesniam dvišalių mokslo tyrimų, seminarų, konferencijų, simpoziumų skaičiui bei informacijos, įrangos ir mokslinio personalo mainams.

„Šis sutarimas yra mūsų šalių ilgamečių ryšių simbolis, rodantis mūsų bendrą įsipareigojimą siekti Amerikos ir Lietuvos žmonėms naudingos mokslo, technologijų ir inovacijų pažangos,” sako JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Hall. “Daug metų mūsų šalių mokslininkai ir inovatoriai bendradarbiauja tokiose srityse kaip lazeriniai tyrimai, biotechnologijos, medžiagotyra, informacinės technologijos, puslaidininkiai, sveikatos mokslai, gamtos išteklių valdymas, aplinkos apsauga, energetika ir daugelyje kitų sričių.  Ir toliau tikimės tęsti dinamišką ir veiksmingą  įvairių mokslo organizacijų ir atskirų mokslininkų bendradarbiavimą abiejose valstybėse ir Baltijos jūros regione”.       

 Šia sutartimi Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos vyriausybės sutarė plėtoti ir remti abiejų valstybių bendradarbiavimą mokslo, technologijų ir inovacijų srityje, kuris grindžiamas abipusiais įsipareigojimais, lygiaverčiais įnašais ir nauda. Sutartis skatina ir sudaro palankias sąlygas abiejų šalių valstybės institucijų, universitetų, mokslinių tyrimų institucijų, privataus verslo ir kitų subjektų tiesioginiams ryšiams ir tokio bendradarbiavimo plėtrai. Šiais metais pasirašomoje sutartyje yra naujas priedas apie  intelektinės nuosavybės teises,  kas turėtų paskatinti dar intensyvesnį mokslinį bendradarbiavimą.

Tai jau trečioji Lietuvos Respublikos ir Jungtinių Amerikos Valstijų mokslinio ir technologinio bendradarbiavimo sutartis. Pirmoji sutartis buvo pasirašyta 1994 metais ir baigė galioti 1999; antroji – 2009 metais ir galiojo iki 2015. Naujoji sutartis galios iki 2028-ųjų.