Tinklalapio logotipas
Grįžti

Jūratė Lazdauskienė. Etatinio mokytojų darbo užmokesčio atidėjimas sukeltų daugiau sumaišties
event 2018-05-08 domain Delfi.lt

Jūratė Lazdauskienė. Etatinio mokytojų darbo užmokesčio atidėjimas sukeltų daugiau sumaišties
Ruošiantis pereiti prie etatinio mokytojų darbo užmokesčio sistemos jau tiek daug įvyko diskusijų, atsirado tiek daug manipuliacijų, kas gerai, o kas blogai, bet galų gale priėjome prie gana aiškaus susitarimo. Tai gal reikėtų sutelkti jėgas ir jau startuoti?
 
Jeigu etatinio darbo užmokesčio įvedimą nukeltume dar kažkuriam laikotarpiui, kaip kad siūloma, per tą laiką vėl atsiras įvairiausių nuomonių, sumaišties, galbūt kas nors dar pasikeis, nes visada galima padaryti geriau ir dar geriau. Tačiau taip niekada ir neprieisime prie etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio. Juk kai kurias detales galima išsiaiškinti ar patobulinti net tada, kai ši sistema pradės veikti.
 
Apmokėjimas žmonėms bus teisingesnis
 
Vadovauju nemažai mokyklai, kurioje mokytojų krūviai gana dideli. Netgi mokinio krepšelio metodika, kuri laikoma ydinga, mums buvo pakankamai gera. Labai nemažai papildomų darbų apmokėdavau direktoriaus įsakymu. Tik intervalas buvo mažas – nuo 0,5 val. iki 3,5 val. Tai tikrai neatspindi viso to, ką mokytojai dirba mokykloje. Etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio pristatymuose – iš viso buvau keturiuose ir vis ką nors naudingo sužinodavau – buvo pabrėžta, kad dėl darbų turi būti susitarta mokyklose, atsisakyta neesminių darbų ir pan. Tai leidžia manyti, kad apmokėjimas žmonėms bus teisingesnis. Ir dėl ko visi sutinka jau dabar – bus teisingesnis požiūris į jauną mokytoją.

Daugiau skaitykite čia.