Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ką svarbu žinoti registruojantis į sostinės mokyklas
event 2018-03-08 domain Vilniaus miesto savivaldybė

Ką svarbu žinoti registruojantis į sostinės mokyklas

Elektroninė  registracija į sostinės mokyklas sėkmingai renka būsimus pirmokus ir gimnazistus į mokyklas. Registracija vyks iki gegužės 31 d. (į mokyklas, kurios priima konkurso būdu – iki kovo 31 d.).  Detalesnė informacija pateikiama mokyklų interneto svetainėse.

Kviečiame įvertinti mokyklas, kurias norite pasirinkti ir su interaktyviojo  žemėlapio pagalba atsirinkti 3, tarp kurių privaloma nurodyti 1 mokyklą, kuri priklauso pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Labai svarbu mokyklas įrašyti prioriteto tvarka pagal teikiamą pirmenybę: aukščiausioje pozicijoje – labiausiai norima lankyti mokykla.

Pavyzdžiui,  jei norima patekti į mokyklą, kuri nepriklauso pagal gyvenamąją vietą, arba Jūsų manymu yra arčiau Jūsų  gyvenamosios vietos, tuomet prašyme ją reikia nurodyti pirmuoju numeriu, o mokyklą, kuri priklauso pagal  teritoriją – antru arba trečiu pagal pageidavimą.  Iki prašymų pateikimo termino  pabaigos  dar galima paredaguoti ir keisti mokyklų eiliškumą.

Apie mokyklų teritorijas

Augantis Vilnius vienintelis visoje Lietuvoje  sulaukia rekordinio būsimų pirmokų ir moksleivių skaičiaus visose miesto mokyklose. Per pastaruosius ketverius metus Vilniuje mokinukų  padaugėjo beveik 4 tūkstančiais. Tai džiugina, bet ir susiduriama su iššūkiais. Yra tokių rajonų Vilniuje, kur mokyklinio amžiaus vaikų yra daugiau, nei laisvų  vietų artimiausiose mokyklose, todėl ne visi jie pateks būtent į tą mokyklą, kuri yra arčiau gyvenamosios vietos. Savivaldybės Švietimo specialistai patobulino registraciją ir atitinkamai perskirstė mokyklų aptarnavimo teritorijas, kad būtų kuo mažiau nepatogumų bei abejonių dėl patekimo į mokyklas.

„Suprantame tėvų nerimą, tačiau vietos mokyklose tikrai atsiras kiekvienam vilniečiui. Nerimauti nereikia – perskirstėme mokyklų aptarnavimo teritorijas,  priėmimas dar neprasidėjo, todėl aiškus norinčių patekti į mokyklas poreikis matysis vėliau, tada ir bus rasti kiekvieno atvejo sprendimo būdai.  Žvelgdama į ateitį,  savivaldybė jau suplanavo statyti kelias naujas mokyklas Vilniuje.“ –  sako Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Alina Kovalevskaja.

Sprendžiant  vietų trūkumo mokyklose problemas gali būti pakoreguojami viešojo transporto maršrutai,  užtikrinant, kad vaikai be persėdimų turėtų galimybę pasiekti nutolusią nuo namų priskirtą mokyklą, o nesant galimybės pritaikyti viešojo transporto maršrutų, bus svarstomas mokinių pavėžėjimo klausimas.

Kodėl vienas iš trijų  pasirinkimų – būtinai teritorinė mokykla?

Svarbu žinoti, kad e. prašyme nenurodžius mokyklos, priklausančios pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, elektroninė sistema neleis pateikti prašymo. Tai padaryta neatsitiktinai: jei vaikas nepatektų į prašyme pirmuoju numeriu nurodytą mokyklą, sudaroma galimybė patekti kur yra reali  galimybė mokytis.  Be to, tai yra svarbus saugiklis apsidraudimui: jei pirmuoju numeriu nurodyta mokykla nepriimtų vaiko mokytis, tėvams rugpjūčio mėnesį tektų rinktis iš visame Vilniaus mieste likusių laisvų mokymosi vietų. 

Pavyzdžiui, gyvenant Justiniškėse tektų  lankyti  mokykla Naujojoje Vilnioje, kur buvo likusi laisva vieta ir pan.  Tai ypač aktualu tiems, kurie prašymus pildė  dar iki kovo 1 d. kviečiami dar kartą patikrinti, ar nereikia paredaguoti prašymo –  galbūt pasikeitė priskirta teritorija ar pirmumo kriterijai, ar neprisegti visi reikalingi dokumentai. Pasitikrinti teritorines mokyklas kviečiame interaktyviajame žemėlapyje: https://maps.vilnius.lt/maps_vilnius/?theme=schools

Kilus klausimų ar neaiškumų, prašome kreiptis 1664 arba el. p.mokyklos@vilnius.lt