Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kai vien vadovėlių nebeužtenka: mokytoja pasakė, ką daryti, kad mokytis būtų įdomu
event 2018-10-04 domain Delfi.lt

Kai vien vadovėlių nebeužtenka: mokytoja pasakė, ką daryti, kad mokytis būtų įdomu
Pripažinkime, kad vaikai mokykloje susiduria su nemenkais iššūkiais. Jie mieliau renkasi dūkimą, nei uždavinių sprendimą. Mieliau žaidžia žaidimus telefone, nei skaito knygą. Ką galime mes, mokytojai, padaryti, kad vaikams būtų įdomu mokytis, kad jie kasdien norėtų eiti į mokyklą, siektų užsibrėžtų tikslų, būtų smalsūs ir kūrybingi? Kauno Karalienės Mortos mokyklos pradinių klasių mokytoja, tarptautinio projekto „CREATEskills social learning fot STEM in Primary Education” ekspertė Lolita Zagurskaitė pasidalino savo patirtimi apie tai, ką jau daro ir ką naujo nekantrauja išbandyti.
 
Veiklos kuo įvairesnėse erdvėse (ne tik klasėje!)
 
Mes su vaikais dažnai keliaujame jau nuo priešmokyklinės klasės ir beveik visada viešuoju transportu. Turiu prisipažinti, kad pradžioje didžiausia mano baimė ir buvo kelionės viešuoju transportu – prisigalvodavau aibes nelaimių. Patikėkite, tai nėra sunku ar baisu, kaip atrodo iš pradžių ir tai atveria daug galimybių. Pamažu prisipratinau ne tik keliones, bet ir veiklas už klasės ar mokyklos ribų.
 
Pradėkite nuo kitų erdvių mokykloje (biblioteka, valgykla ar pan.), keliaukite į kiemą, parką, muziejus ar kitas pagal temas tinkančias erdves ir taip didinkite išvykų atstumus. Prieš keliaujant, visada kartu aptarkite taisykles bei kokia bus pasekmė, jei vaikas jas ignoruos.
 
Su savo mokiniais aš keliauju dažnai: taip atsiranda pamokos kieme, parke, prie upės, muziejuose. Rekomenduoju išbandyti dienas muziejuose, kai visos pamokos tą dieną vyksta tik muziejuje. Mes su antrokais turėjome dieną Nacionalinėje M.K.Čiurlionio galerijoje, kur kartu su dailės ir muzikos mokytojomis vykdėme integruotą visų disciplinų veiklą. Taip, tam reikia pasiruošti, bet spindinčios vaikų akys atperka viską. Šiais mokslo metais savo ketvirtokams jau planuoju integruotas veiklas Kauno pilyje, Perkūno name, Pažaislio vienuolyne. Be abejo jų atsiras ir daugiau.
 
Daugiau skaitykite čia.