Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kaip Lietuva gali pasimokyti iš Lenkijos?
event 2018-06-22 domain Delfi.lt

Kaip Lietuva gali pasimokyti iš Lenkijos?
Lenkija sėkmingai plėtoja ekonomiką ir Europoje įgyja vis daugiau įtakos. Šios valstybės pažanga suteikia naudos ir artimai kaimynei Lietuvai. „Lenkija yra strateginė Lietuvos partnerė. Turime stiprinti šią vertingą partnerystę ir plėtoti dialogą. O aktyviu dialogo dalyviu galime būti kiekvienas“, – teigia Vilniaus universiteto (VU) Polonistikos centro profesorė dr. Kristina Rutkovska. Istoriniai ir kultūriniai abiejų valstybių ryšiai yra labai seni, rašoma pranešime spaudai.
 
Polonistikos centras – atviras visiems
 
„VU Polonistikos centras yra vienintelė švietimo ir mokslo įstaiga, siūlanti polonistiką studijuoti visiems norintiesiems, nepriklausomai nuo kalbos mokėjimo lygio ir tautybės“, – tvirtina docentė dr. Viktorija Ušinskienė. Ji pastebi, kad universitete gerai sekasi ir jaunuoliams, kurie yra baigę mokyklas lenkų dėstomąja kalba, ir lietuvių ar rusų mokyklų absolventams, kuriems lenkų kalba nėra gimtoji. „Studijų programa yra lanksti ir šiuolaikiška – kiekvienas pirmakursis polonistiką gali studijuoti, vaizdžiai tariant, nuo nulio. Galbūt lenkų kalbos nemokantiems studentams iš pradžių būna baisu, tačiau greitai baimė ir abejonės išsisklaido – dėstytojai yra tikri profesionalai“, – tvirtina V. Ušinskienė.
 
Taikydami naujausią komunikacinę metodiką, universiteto dėstytojai skatina studentus aktyviai dalyvauti užsiėmimuose ir įsitraukti į mokymosi procesą. „Tiesioginis bendravimas mums yra labai svarbus. Studentai įgyja vis daugiau pasitikėjimo, nebijo klysti. Jie sąmoningai mokosi gramatikos taisyklių, o tuo pat metu nesąmoningai naudojasi natūraliu lenkų kalbos kodu“, – sako Polonistikos centro lektorė dr. Kinga Geben. Pasak K. Geben, efektyviau mokytis ir pasinerti į lenkų kultūrinę aplinką studentams padeda filmai, kita vaizdo medžiaga, muzikos įrašai.
 
Daugiau skaitykite čia.