Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kaip padėti vaikui, nenorinčiam grįžti į mokyklą
event 2018-08-27 domain LRT.lt

Kaip padėti vaikui, nenorinčiam grįžti į mokyklą

Tiems, kuriuos vargina mokyklos kasdienybė, akademinių metų pradžia gali atnešti daug streso, o tada kyla nerimas, nusivylimas ar net baimė, portale psychologytoday.com rašo psichologas Bobby Hoffmanas. Tačiau, pasak specialistų, vadovaudamiesi keliais patarimais, tėvai ir mokytojai vaikams gali padėti labiau džiaugtis naujais mokslo metais.

Pasibaigus vasaros atostogoms daugeliui mokinių ir jų tėvų grįžimas į mokyklą – vienas džiaugsmingiausių laikotarpių. Tie, kuriems patinka keltis anksti ryte, susipakuoti užkandžius ir ruošti namų darbus, laukia naujų mokslų metų todėl, kad jiems tai asocijuojasi su nauja pradžia, galimybe išmokti naujų dalykų, susitikti su seniai nematytais draugais ir rasti naujų.

Vis dėlto, mokykla patinka ne visiems. Tiems, kuriuos vargina mokyklos kasdienybė, akademinių metų pradžia gali atnešti daug streso, kuris turi įtakos atsirandančiam nerimui, nusivylimui ar net baimei.

Pirmasis žingsnis, norint išvengti akademinės įtampos ir nuobodulio, apatijos, pykčio ar irzlumo jausmų – išsiaiškinti priežastis, kurios sukelia nerimą. Deja, pasak psichologų, žmonėms sunku nustatyti nerimo motyvus ir paaiškinti, kodėl vengia vienos ar kitos aplinkos.

Jei artėjant mokslo metams iš vaikų girdite komentarus, kad „mokykla kvaila“, „nieko ten neišmokstu“ ar „mokytoja manęs nemėgsta“, gali reikšti, kad jūsų vaikas bando apsisaugoti nuo to, kas mokykloje jį baugina. Tačiau vadovaujantis keliais psichologų patarimais galima padėti pagerinti vaiko patirtį mokykloje.

Daugiau skaitykite čia.