Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kas dešimto Lietuvos vaiko šeimai mokyklos išvyka yra neįperkama
event 2018-06-12 domain Delfi.lt

Kas dešimto Lietuvos vaiko šeimai mokyklos išvyka yra neįperkama
Prasidėjus vasarai, daugelis Lietuvos mokyklų organizuoja mokinių išvykas tiek šalies viduje, tiek už jos ribų. Tačiau 2017 m. „Gelbėkit vaikus“ užsakymu „Spinter“ tyrimų bendrovės atlikta apklausa atskleidė, kad net 9,7 % Lietuvos vaikų atsisako mokyklos išvykų dėl jų šeimų ribotų finansinių galimybių. Maždaug tiek pat vaikų (10,1 %) dėl tų pačių priežasčių nedalyvauja ir vidiniuose mokyklų renginiuose.

„Dauguma žmonių, ypatingai gyvenančių didmiesčiuose, retai susimąsto, kad nemažai šeimų dėl finansinės ar kitokios priežasties negali sau leisti ne tik išsiųsti vaiko į vasaros stovyklą, bet ir sumokėti už apsilankymą su klase kino teatre, baseine, čiuožykloje ar kitame renginyje. Jau nekalbant apie didesnes išvykas į kitus miestus ar pajūrį“, – pranešime spaudai teigia Rasa Dičpetrienė, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė.
 
Negana to, vaikai, kurie neturi tokių pat galimybių dalyvauti klasės veikloje kaip ir jų klasiokai, jaučia papildomą stresą ir socialinę atskirtį. Beveik 13 % Lietuvos vaikų yra prisipažinę, kad buvo patyrę patyčias dėl sunkios šeimos finansinės padėties.
 
Pasak R. Dičpetrienės, atliktas tyrimas atspindi situaciją ne tik mokyklose, bet ir visuose Lietuvos dienos centruose, kuriuose lankosi beveik 10 tūkst. vaikų. Statistiškai, vieną dienos centrą lanko apie 25 mokyklinio amžiaus vaikai. Atskirus „Gelbėkit vaikus“ globojamus dienos centrus lanko 15-50 vaikų, o jų amžius svyruoja nuo 4 iki 18 metų. Ateidami į dienos centrą mokyklinio amžiaus vaikai dažnai su savimi atsiveda ir savo jaunesnius brolius ar seseris.
 
Daugiau skaitykite čia.