Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kas nutinka, kai vaikams suteiki daugiau laisvės
event 2018-05-16 domain Delfi.lt

Kas nutinka, kai vaikams suteiki daugiau laisvės

Esame pripratę, kad tik suaugusieji turi problemų su vaikais. Tėvai dažniausiai jas gali įvardinti ir bando spręsti savaip. O jeigu atvirkščiai? Stovyklos jaunimui lektoriai atskleidžia ir komentuoja paauglių įvardijamas problemas.

Prasti santykiai su tėvais

Stovyklose dirbanti vadove Eglė Kislovski atvirauja, kad paaugliai labai dažnai skundžiasi prastais santykiais su tėvais. Į klausimą ar jie jaučiasi mylimi, dalis atsako, kad ne. Vaikai nori daugiau supratingumo ir pokalbių su tėvais, nei tėvų autoriteto įrodinėjimo griežtu tonu, nurodymais, draudimais, rašoma Lietuvos sveikuolių sąjungos pranešime spaudai.

„Vaikai supranta, kad jie nėra tvarkingi, pamiršta padaryti tai, ko prašo tėvai, tačiau vietoj ramių pasiklabėjimų gavę gerą moralų dozę nuleidžia rankas ir iš principo nieko nedaro. Negaudami meilės ir supratingumo, galimybės kalbėtis, draugystės namuose jie viso to ieško išorėje. O ten – pasirinkimas didelis“, – sako ilgametė sąjungos savanorė.

Eglė kalbasi su stovyklų dalyviais apie tai, kad tėvai šaukia ir pyksta dėl savo vidinio skausmo, o ne todėl, kad vaikas blogas. Pataria paaugliams tokiu metu tiesiog ramiai žiūrėti mamai ar tėčiui į akis ir nieko nesakyti, nesiginčyti, nekurstyti konflikto dar labiau. Ramus, klausiantis žvilgsnis veikia ir kartais labai padeda pereiti prie normalaus pokalbio.

Daugiau skaitykite čia.