Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kaune apsilankę moksleiviai iš Izraelio: mūsų šalys turi daug bendro
event 2018-10-05 domain Diena.lt

Kaune apsilankę moksleiviai iš Izraelio: mūsų šalys turi daug bendro

Kaune apsilankę Izraelio moksleiviai gyrė mūsų šalį ir sakė norintys sugrįžti čia paviešėti su šeimomis, draugais.

Ieško jungčių

"Patiko ir gamta, ir žmonės. Jaučiamės lyg visi būtume tame pačiame puslapyje. Mus priėmė labai šiltai ir draugiškai", – įpusėję vizitą Lietuvoje kalbėjo šešiolikmečiai Noa Maizel ir Davidas Libermanas.

Jie su dar 28 moksleiviais iš įvairių Izraelio miestų į Lietuvą atvyko savaitei. Visi jie buvo atrinkti iš daugybės jaunųjų savo šalies ambasadorių programos dalyvių. Vizitą inicijavo ir organizavo Izraelio ambasada Vilniuje kartu su Izraelio Užsienio reikalų bei Švietimo ministerijomis.

"Ieškome jungčių tarp Lietuvos ir Izraelio. Mūsų šalys turi daug bendro. Pavyzdžiui, abi turėjo daug kovoti dėl savo Nepriklausomybės", – apie kelionės tikslą kalbėjo D.Libermanas, labiausiai besidomintis diplomatija, chemija ir biologija.

Atminimas saugomas

Užsiminus apie holokaustą Lietuvoje, kai čia buvo nužudyti beveik 200 tūkst. žydų, jaunuoliai teigė, kad keliaudami po Lietuvą, susitikdami čia su bendraamžiais, lankydamiesi įvairiose institucijose jie įsitikino, kad siaubingi įvykiai Lietuvoje nepamiršti, jų atminimui išsaugoti įdėta daug pastangų.

Daugiau skaitykite čia.