Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kaune – nuotaikingas prancūziškų moksleivių teatrų šėlsmas
event 2018-04-17 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Kaune – nuotaikingas prancūziškų moksleivių teatrų šėlsmas

Kaunas keturioms dienoms tapo jaunatviška prancūziškosios kultūros ir teatro traukos vieta: nuotaikinga atidarymo švente Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) ir universiteto gimnazijoje prasidėjo tarptautinė frankofoniškų gimnazijų moksleivių teatrų šventė „Festival des festivals“ (pranc. „Festivalių festivalis“).

Prancūzų kalbos ir teatro šventė į Kauno miestą bei LSMU gimnaziją pakvietė daugiau nei 200 mokinių iš Kanados, Ispanijos, Prancūzijos, Italijos, Vengrijos, Bulgarijos, Rumunijos, Serbijos, Rusijos, Čekijos. Renginio programa – itin turininga: prancūzų kalba bus suvaidinta 12 spektaklių, gimnazistai improvizuos profesionalių Europos animatorių, aktorių, atlikėjų vedamose kūrybinėse dirbtuvėse ir forumuose, lankysis istorinėse, su Prancūzija susijusiose Kauno vietose.

Tradicinė, 23 –oji prancūzų kalbos ir teatro šventė į Kauną ir Lietuvą atkeliavo pirmą kartą. Ta proga renginio „Festival des festivals“ iniciatorė, frankofoniškus moksleivių teatrus vienijanti belgų ir prancūzų organizacija „ArtDraLa“, į generalinę asamblėją Kaune subūrė prancūziškai kalbančius teatralus ir mokytojus iš Europos ir Afrikos šalių.

Tarptautinis moksleiviškų teatrų festivalis Kaune surengtas bendradarbiaujant su LSMU, Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija, Prancūzų institutu Lietuvoje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybėmis.

Festivalio „šeimininkai“ – LSMU gimnazija, teisę rengti šią šventę iškovojo pernai, kai gimnazijos teatro trupė Lietuvos prancūziškų teatrų festivalyje „Premiers Rideaux“ užėmė pirmąją vietą.

LSMU gimnazija garsėja ne tik aukštais mokinių pasiekimais įvairiose mokslo srityse, bet ir dėmesiu prancūzų kalbai. Daugiau nei pusė gimnazistų prancūzų kalbos mokosi išplėstiniu kursu, gimnazijoje dėsto trys prancūzakalbiai mokytojai.

Kad bendrauti prancūzų kalba jiems sekasi puikiai, gimnazistai šmaikščiai pademonstravo festivalio atidarymo šventės metu ir susilaukė aplodismentų iš įvairiomis kalbomis klegančio bendraamžių būrio.

„Kiekvienam universitetui svarbūs talentai, o prancūzų kalba – puikus būdas juos ugdyti“, –  pastebėjo LSMU rektorius, Prancūzijos garbės konsulas Kaune, prof. Remigijus Žaliūnas.

„Tai, kad tarptautinis prancūzakalbių teatrų festivalis pirmą kartą per 23 metus atkeliavo būtent į Kauną – dėsninga, nes jau kelerius metus moksleivių frankofoniškojo teatro centras Lietuvoje yra persikėlęs į LSMU gimnaziją“, – sakė šios gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys.

„Daugeliui jaunų žmonių iš įvairių ššalių šios keturios dienos bus išties išskirtinės: jie susipažins ir susidraugaus Lietuvoje, o užmegzti draugystęjiems padės prancūzų kalba“, – renginio svarbą pabrėžė Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani. 

„Festivalių festivalis“ Kaune tęsis iki balandžio 20 dienos, per tą laiką gimnazistai vaidins Sofoklio, Moljero, M.Yourcenar, J.Acin, kitų žymių autorių pjeses. Visi jo renginiai – nemokami, atviri miesto visuomenei, dalis jų iš LSMU Veterinarijos akademijos Iškilmių salės persikels į akademijos miestelio erdves.