Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kazlų Rūdos savivaldybės projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinės komandos stažuotė Lenkijoje ir Vokietijoje
event 2018-11-22 domain Lyderių laikas

Kazlų Rūdos savivaldybės projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinės komandos stažuotė Lenkijoje ir Vokietijoje

Kazlų Rūdos savivaldybės projekto „Lyderių laikas 3“ penkios kūrybinės komandos narės – Asta Bendinskienė, Rūta Grikietienė, Edita Liudvinavičienė, Loreta Matusevičienė, Odeta Pučinskienė – lapkričio 4–9 d. dalyvavo stažuotėje Lenkijoje ir Vokietijoje „Įvairūs mokyklų ir savivaldybių bendradarbiavimo modeliai mokinių mokymosi pažangos užtikrinimo srityje“. Išvykos dalyvės ieškojo sėkmingo bendradarbiavimo, lemiančio puikius mokymo(si) rezultatus, rakto.

Pirmas vizitas – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos Berlyno centre (OECD Berlin centre). Jo metu specialistai aptarė PISA (Programme for International Student Assessment) tyrimą ir jo svarbą bei poveikį ugdymo procesui Vokietijoje. Pristatyme pabrėžta, kad visose šalies federalinėse žemėse, išanalizavus rezultatus, buvo imtasi priemonių probleminiams klausimams spręsti.

kazlu ruda stazuote voklenk1 20181104

Išskirtinį įspūdį paliko apsilankymas Silberstein-Grundschule pradinėje mokykloje. Tai švietimo įstaiga, kurioje dauguma besimokančiųjų – imigrantų vaikai. Kaip teigė mokyklos direktorius, sėkmingo darbo paslaptis yra susitarimai, palaikymas, pagarba ir rūpinimasis. Vizito dvikalbėje (vokiečių ir prancūzų) Grundshule am Arkonaplatz pradinėje (1–6 kl.) mokykloje tikslas buvo pamatyti mokymo kūrybos laisvę įgyvendinant ugdymo programą. Pastebėta, kad visas ugdymo procesas grindžiamas susitarimais, geranoriškais, nuoširdžiais mokyklos vadovo, mokytojo, mokinio ir tėvų santykiais.

kazlu ruda stazuote voklenk2 20181104

Stažuotės dalyvių susidomėjimą sukėlė susitikimai Lenkijoje Opolės ir Bžego miestuose. Bendradarbiavimo galimybės išsamiai pristatytos Opolės regioniniame švietimo pagalbos centre, o Eksperimentų centro keturių laboratorijų – robotikos, mechanikos, muzikos ir optikos – edukacinėse erdvėse buvo aiškinamasi, kaip švietimo įstaigos gali tobulinti mokinių kompetencijas, taikydamos aktyviojo mokymosi metodus, eksperimentus, robotus. Bžego miesto meras svetingai pasitiko ir pasveikino miesto rotušėje, o švietimo skyriaus vadovas papasakojo apie Lenkijos švietimo sistemą ir jos struktūrą.

Tiek Bžego 8-ojoje pagrindinėje mokykloje, tiek Medicinos mokykloje pabrėžta bendradarbiavimo su savivaldybe, įgyvendinant ugdymo programas, teikiant pagalbą mokiniams, svarba.

Stažuotė Vokietijoje ir Lenkijoje suteikė galimybę pasižvalgyti po įvairias ugdymo įstaigas, kurios kiekviena savaip įdomi, unikali, su savo vertybėmis, ugdymosi galimybėmis, edukacinėmis erdvėmis, įsitikinti mokyklų glaudžiu bendradarbiavimu su švietimo centrais ir savivaldybėmis.

Pasak stažuotės dalyvių, mūsų savivaldybės mokykloms reikėtų reguliariai analizuoti rezultatus ir aptarti švietimo įstaigų bendruomenėse, nebijoti kreiptis pagalbos sprendžiant problemas, nuolat bendradarbiauti su kitomis švietimo įstaigomis ir stengtis palaikyti glaudesnius santykius su savivaldybe.

Kazlų Rūdos savivaldybės projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinės komandos informacija