Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kelmės r. švietimo bendruomenė susitarė gerinti pamokos kokybę
event 2018-09-04 domain Lyderių laikas

Kelmės r. švietimo bendruomenė susitarė gerinti pamokos kokybę

Rugpjūčio 29 dieną Kelmės rajono pedagogai rinkosi į projekto „Lyderių laikas 3“ savivaldybės kūrybinės komandos organizuojamą renginį „Lygiaverčiai susitarimai pamokos kokybei gerinti“.

Renginį moderavo projekto „Lyderių laikas 3“ mūsų rajono kūrybinės komandos konsultantė Natalija Kaunickienė ir kūrybinės komandos narys, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Stasys Jokubauskas.

Į šventiškai papuoštą salę susirinkusius pedagogus sveikino savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, mero pavaduotojas Albertas Brazas, projekto „Lyderių laikas 3“ savivaldybės kuratorė Skaidra Kriukienė.

Kelmes renginys susitarimai1 20180829

Kelmes renginys susitarimai2 20180829                                   

Šiaulių universiteto daktarė, projekto „Lyderių laikas 3“ tyrėjų komandos vadovė Jūratė Valuckienė renginyje pristatė profesinio kapitalo raišką ir matavimo rezultatus Kelmės rajono mokyklose bei iššūkius kaitos projektui.

Kūrybinės komandos vadovė Irena Janušienė rajono pedagoginei bendruomenei pristatė komandos nueitą kelią, numatomo pokyčio projekto „Susitarkime augti“ temą „Lygiaverčiai susitarimai pamokos kokybei gerinti“, supažindino su pokyčio projekto principais, vertybėmis, projekto apimtimi, rizikomis ir ateities planais.

Kelmes renginys susitarimai6 20180829 

Kaip veikia susitarimai šiandienos mokykloje ir kaip sudėtinga susitarti, įtaigiai pademonstravo Forumo teatro aktoriai. Ieškoti tinkamų sprendimų siekiant susitarimų jiems padėjo visa salė.

Po to prasidėjo rimtas grupių darbas. Septyniose grupėse buvo diskutuojama dėl lygiaverčių susitarimų siekiant pamokos kokybės – ko ir kaip mokysime ir mokysimės, kaip vertinsime ir įsivertinsime, ką darysime, kai nesiseka, kokių susitarimų reikia ugdant išskirtinius vaikus, kaip mokytojui pačiam išdrįsti priimti sprendimus, o ne tik vykdyti nurodymus. Grupių pateikti siūlymai kūrybinei komandai buvo lyg patvirtinimas, kad einama teisinga linkme, kad iš tikrųjų tai, ką kalbame, kurdami pokyčio projektą, yra svarbu ir skatina tolimesnę veiklą.

Kelmes renginys susitarimai3 20180829

Kelmes renginys susitarimai4 20180829 

Kelmes renginys susitarimai5 20180829

Kelmes renginys susitarimai7 20180829 

Šiandienos švietimas diktuoja sprendimą – mokytojas ir mokinys gali ir turi susitarti ir augti kartu. Tada mokykloje tikrai bus jauku, saugu, drąsu, tada susitiks ne tik mokytojo ir mokinio rankos ir žvilgsniai, bet ir jų širdys.

 

Projekto „Lyderių laikas 3“ savivaldybės kūrybinė komanda