Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kiti mokytojai to nesupras: pedagogė atrado sėkmės receptą
event 2018-05-25 domain Delfi.lt

Kiti mokytojai to nesupras: pedagogė atrado sėkmės receptą
Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos mokytoja Sigita Dzimijonienė moksleivius biologijos mieliau moko ne klasėje, o gamtoje, o vykti į mokytojos organizuojamus žygius vasarą moksleivių net nereikia įkalbinėti – jie tiesiog veržiasi. Kokia jos paslaptis?

Gamtos mokslų mokosi žaisdami
 
Už klasės ribų vyksta S. Dzimijonienės vedamos biologijos pamokos, būrelio „Giliukai“ užsiėmimai. Mokytoja įsitikinusi, kad mokymosi procesas nebūtinai turi būti sudėtingas, o mokytis galima ir žaidžiant.
 
„Kiti pedagogai gali sakyti, kad nėra laiko žaisti – juk tai į programą neįeina. Gali jie pykt, kad nespėja išeit programų, bet juk kiekvienas mokytojas gali paprasčiausiai pasiūlyti mokyklos administracijai vesti būrelį, ką aš ir turiu. Per tą būrelį gali daryti, ką nori, pavyzdžiui, pratęsti mokymą gamtoje. Per pamoką suspėti tai padaryti tikrai sudėtinga“, – aiškina S. Dzimijonienė.
 
Mokytoja „žaidžia“ pamokas su 5-8 klasių moksleiviais, o girdimi vien pozityvūs atsiliepimai ir teigiamos reakcijos jai leidžia suprasti, kad toks mokymosi būdas – sėkmingas. S. Dzimijonienė stengiasi mokymąsi paversti pramoga ir vyresnėliams, tačiau tai sudėtingiau dėl didesnės apimties mokymosi programų.

Daugiau skaitykite čia.