Tinklalapio logotipas
Grįžti

Klaidinga informacija vadovėlyje sukėlė nerimą trečioko tėčiui: tai gali būti pavojinga
event 2018-03-07 domain Delfi.lt

Klaidinga informacija vadovėlyje sukėlė nerimą trečioko tėčiui: tai gali būti pavojinga
Į DELFI redakciją kreipėsi trečioko tėtis, kuris pastebėjo klaidą trečios klasės mokiniams skirtame vadovėlyje „Mūsų pasaulis“. Vyras tikino, kad klaidingai vadovėlyje paaiškinti eismo ženklai gali turėti vėliau rimtų pasekmių. „Šviesos“ leidyklos atstovė Rūta Latinytė dėkojo pastabiam skaitytojui ir tuo pačiu paaiškino, kad būtų sunku rasti leidinį be maketavimo klaidų.

Vyro teigimu, prieš kelias dienas jo trečioje klasėje besimokantis sūnus mokėsi kelio ženklus, kad galėtų saugiai važinėti dviračiu.
 
„Išmoko jis tuos kelio ženklus, atbėgo man pasigirti. Pradėjo pasakoti, kad trikampis ženklas suteikia pirmumo teisę ir kiti automobiliai turi praleisti“, – pasakojo jis, kai kone iš karto jam kilo įtarimas.
 
Susirūpinęs tėtis iš pradžių pamanė, kad vaikas ką nors ne taip suprato ir paprieštaravo, kad visai ne tokia aptariamo ženklo reikšmė.
 
„Sūnus tada pasakė, kad taip parašyta vadovėlyje, todėl pamaniau gal ne taip perskaitė. Suprantu, kad klaidų pasitaiko, bet čia jau pavojinga klaida. Mokyti vaiką, kad ženklas „duoti kelią“ suteikia pirmumą yra pavojinga“, – savo nuomonę DELFI išsakė jis.


Daugiau skaitykite čia.