Tinklalapio logotipas
Grįžti

Klaipėdos gimnazistų iniciatyvos – „100 idėjų Lietuvai”
event 2018-06-28 domain Diena.lt

Klaipėdos gimnazistų iniciatyvos – „100 idėjų Lietuvai”

Birželį baigėsi pirmasis iniciatyvos „100 idėjų Lietuvai” etapas. Keliaudama per Lietuvą ši iniciatyva kvietė jaunimą ne tik geriau pažinti savo valstybę, bet ir pasiūlyti savo kraštui ir visai Lietuvai naujų idėjų bei pokyčių.

Iniciatyvos renginiuose su jaunimu dirbo 17 lektorių, o dalyvavęs jaunimas klausėsi įkvepiančių idėjų istorijų, diskutavo ir domėjosi, kaip veikia mūsų valstybė, dalijosi mintimis, kas mūsų aplinkoje turėtų keistis ir kaip kiekvienas iš mūsų tuos pokyčius galime paskatinti.

”Labai džiaugiamės, kad prie iniciatyvos prisijungė ir gausus būrys jaunimo iš Klaipėdos Ąžuolyno ir Vytauto Didžiojo gimnazijų. Savo idėjomis dalijosi ir kūrybiškumo mokėsi daugiau nei 100 gimnazistų, o 33 klaipėdiškių idėjos išrinktos keliauti į antrąjį etapą. Pirmiausia jaunimas savo idėjose rūpinasi tuo, kas svarbiausia jiems patiems. Tai daugybė labai konkrečių pokyčių įvairiose srityse – pradedant švietimu, baigiant aplinkosauga ar laisvalaikiu. Ir svarbiausia, kad jauni žmonės ne tik kalba apie jiems svarbius dalykus, bet ir turi ryžto savo idėjas įgyvendinti”, – pasakojo projekto „100 idėjų Lietuvai” iniciatoriai. 

Savo idėjomis Klaipėdos gimnazistai kviečia riboti sintetinių pesticidų naudojimą, imtis rasizmo ir diskriminacijos prevencijos mokymo įstaigose, ragina moksleiviams suteikti daugiau darbo vietų sezoniniam darbui, o įmonėms, kurios juos priima, kaip paskatinimą teikti mokestines lengvatas, įkurti interneto svetainę, kuri populiarintų savanorystę, atgaivinti Klaipėdos senamiestį, atnaujinti moksleiviams privalomų knygų sąrašą, o vieną mokslo metų mėnesį skirti praktikai, Klaipėdos senamiestyje rengti filmų naktis ir dar daug pasiūlymų, kurie aktualūs ne tik Klaipėdai, bet ir visos Lietuvos jaunimui.

Daugiau skaitykite čia.