Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kodėl nepaklusnūs vaikai užaugę uždirba daugiau
event 2018-04-06 domain LRT.lt

Kodėl nepaklusnūs vaikai užaugę uždirba daugiau

Jei jūsų paprašytų užmesti akį į šeštokų klasę ir pamėginti atspėti, kurie iš jų užaugę uždirbs daugiausiai, kuriuos pasirinktumėte?            

Gal jums atrodo, kad turtingiausi užaugę bus stropiausieji? O gal daugiausiai užsidirbs paklusniausieji – tie, kurie visada viską uoliai daro pagal taisykles? Galbūt turtuoliais taps sportiškai atrodantys vaikai? Ne. Kaip teigia psichinės sveikatos specialistė, knygų autorė Amy Morin, greičiausiai nė viena iš šių grupių nebūtų ta, į kurią reikėtų besti pirštu. Jos straipsnis skelbiamas portale psychologytoday.com.

Kaip susiklostė gyvenimas, patikrino po 40 metų

1968 m. amerikiečių tyrėjai ėmėsi tirti dvylikamečius šeštų klasių moksleivius. Tyrimu siekta išsiaiškinti, kokią įtaką vaikams daro tokie veiksniai kaip intelektas, charakterio bruožai, elgsena ir jų tėvų socialinė ir ekonominė padėtis.

Kaip susiklostė septintajame dešimtmetyje tirtų moksleivių gyvenimas, patikrinta praėjus keturiasdešimčiai metų. Dauguma tų moksleivių, kuriuos anuomet mokytojai apibūdino kaip stropius, praėjus keturiems dešimtmečiams turėjo prestižinius darbus, ir tai, pasak A. Morin, neturėtų nieko stebinti. Vis dėlto ne stropuoliai užaugę užsidirba daugiausiai pinigų.

Daugiau skaitykite čia.