Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kokią galią vaiko mokymuisi turi bendravimas su tėvais?
event 2018-08-07 domain Alfa.lt

Kokią galią vaiko mokymuisi turi bendravimas su tėvais?

Ar žinojote, kad dalis vaikų iki ketvirtojo gimtadienio išgirsta net 30 mln. žodžių mažiau nei jų bendraamžiai? Tėvų kalbėjimas su savo atžalomis yra bene vertingiausias jų pasaulio išteklius. Nesvarbu, kokia tai būtų kalba, kultūra, kokie joje žodyno niuansai ar socioekonominė padėtis, būtent kalba padeda vystytis smegenims ir pasiekti optimalų potencialą. Ir atvirkščiai – kalbėjimo trūkumas tam yra kliūtis. 

Leidyklos VAGA rekomenduojamoje medicinos mokslų daktarės Danos Suskind knygoje „Trisdešimt milijonų žodžių: kaip kalbėjimasis lavina vaiko smegenis“ (2018), dalijamasi įžvalgomis, kokią galią vaiko raidai, pasiekimams mokykloje ir santykiams šeimoje turi bendravimas su tėvais, bei patarimais, kaip stiprinti vaiko kalbėjimo ir mokymosi įgūdžius.

Tyrimai rodo, kad vaikai, kurie gimė girdėdami, tačiau augo mažakalbėje aplinkoje, beveik nesiskiria nuo tų, kurie gimė negirdintys ir nepatyrė turtingos gestų kalbos aplinkos. Be išorinio įsikišimo ir vieni, ir kiti gali jausti rimtų, visą gyvenimą trunkančių tylos padarinių. Kita vertus, vaikai, augantys kalbiniu požiūriu turtingoje aplinkoje, nesvarbu, ar jie gimė girdėdami, ar klausos dovaną jiems suteikė implantas, gali pasiekti tikras aukštumas.

Daugiau skaitykite čia.