Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kokio dydžio yra didieji duomenys ir kas juos gali suvaldyti?
event 2018-06-26 domain Delfi.lt

Kokio dydžio yra didieji duomenys ir kas juos gali suvaldyti?
Statistika rodo, kad per dieną vidutiniškai išsiunčiama 500 milijonų elektroninių žinučių. Elektroninį paštą naudojantis žmogus vidutiniškai per dieną sulaukia 88 laiškų ir išsiunčia 34, o tai iš viso sudaro daugiau nei 200 milijardų elektroninių laiškų per dieną.

Analitikai prognozuoja, kad iki 2020 metų apie kiekvieną planetos žmogų bus sukaupta 5 200 gigabaitų informacijos. Ekspertai pastebi, kad kiekvieną dieną bendras visų egzistuojančių duomenų kiekis pasipildo dar 2,5 trilijono gigabaitų. Prognozuojama, kad dėl nuolatinio elektroninių prietaisų naudojimo šis skaičius tik augs ir verslo įmonės dar didesniu mastu skaitmenizuos savo veiklą.
 
Nenuostabu, kad informacijos kiekiams augant tokiais mastais atsiranda poreikis šiuos duomenis suvaldyti bei analizuoti. Pasak Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Verslo vadybos fakulteto Verslo analitikos studijų programos vadovo prof. dr. Kęstučio Peleckio, ypač tai daryti būtina verslo įmonėms.
 
„Didelių duomenų valdymas ir analizė leidžia įmonėms suprasti klientų elgseną bei jų poveikį verslo rezultatams, numatyti naujų ir esamų produktų rinkos plėtros galimybes. Tad duomenų analizės įžvalgos ir priimti sprendimai neabejotinai turi įtakos įmonės pelnui. Sėkmingai valdydamos duomenis įmonės daug operatyviau reaguoja į kintančius veiklos procesus. Be to, nauji diegiami sprendimai ateityje sudarys sąlygas analizuoti duomenis įvairius poreikius turintiems ekspertams: ekonominės analizės, pardavimų, rinkodaros, pirkimų bei kitiems specialistams“, – teigia K. Peleckis.
 
Daugiau skaitykite čia.