Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kokius universitetų absolventus labiausiai vertina darbdaviai?
event 2018-08-09 domain Diena.lt

Kokius universitetų absolventus labiausiai vertina darbdaviai?

Teoriškai atsakymas paprastas – tokius, kurie geba tinkamai dirbti. Būtent tokiems naujokams atsiveria galimybės įsitvirtinti įmonėje, gauti pageidaujamą atlygį, kopti karjeros laiptais. Tačiau praktikoje veikia ir kiti dėsniai.

Personalo specialistai ir darbo rinkos analitikai perspėja –  sėkmę atneša ne tik įgytos kompetencijos, bet ir gebėjimas įsiklausyti į būsimų pokyčių prognozes.

Statistika rodo, kad sėkmingai įsidarbino ir didžiausias vidutines draudžiamąsias pajamas turėjo absolventai, įgiję programų sistemų, informatikos arba aeronautikos inžinerijos studijų krypčių išsilavinimą.

Šios programos tradiciškai susilaukia daug dėmesio iš stojančiųjų ir stabiliai išlieka populiariausiųjų gretose. Štai šiemet iš visų Lietuvos universitetų daugiausia stojančiųjų studijuoti valstybės finansuojamose vietose pakviesta į Kauno technologijos universitete (KTU) dėstomas „Programų sistemas“ (319 stojantieji).

Universitetuose išvardintų krypčių studijas baigę specialistai per mėnesį vidutiniškai uždirba 1117-1503 eurus „ant popieriaus“. Tokį atlyginimą prieš mokesčius, kitaip –  vidutines draudžiamąsias mėnesines pajamas, gaudavo 2012-2016 m. nurodytų studijų krypčių programas baigę universitetų absolventai.

Daugiau skaitykite čia.