Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kovojant dėl pedagogų etatinio apmokėjimo įvedimo: „Prisigalvoti veiklos nereikės“
event 2018-06-19 domain Lrytas.lt

Kovojant dėl pedagogų etatinio apmokėjimo įvedimo: „Prisigalvoti veiklos nereikės“

Iki rugsėjo liko mažiau nei du su puse mėnesio, o ginčų dėl mokytojų etatinio darbo apmokėjimo nė kiek nemažiau. Kol kas šis siūlymas Seime praėjo tik pateikimo stadiją ir tai – tik iš trečio karto. Pirmadienį susirinkęs svarstyti pataisų Seimo Švietimo ir mokslo komitetas vėl negalėjo vieningai nuspręsti, ar etatinio modelio įvedimui pasiruošta, ar ne.

Prieš savaitę etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio įvedimas buvo diskutuojamas su pedagogais, mokyklų vadovais bei švietimo profesinių sąjungų atstovais. Mokytojų bendruomenės nuomonės kardinaliai išsiskyrė.

Balsuojant komitete už įstatymo projektą pasisakė 6, prieš buvo du - Gintaras Steponavičius ir Edmundas Pupinis, susilaikusiųjų nebuvo. Tai reiškia, kad komitetas mokytojų etatiniam darbo apmokėjimui pritarė, dėl to dar turės balsuoti Seimas.

Reikalavo nukelti

Dvi iš trijų profesinių sąjungų yra už tai, kad modelis pasiektų mokyklas kuo greičiau, viena profsąjunga mano, kad tai situaciją mokyklose tik pablogins. Kai kurie mokyklų vadovai taip pat tikina, kad toks modelis, koks siūlomas dabar, negali būti įvestas. Kiti vadovai bei pedagogai skatina skubinti procesą ir priimti pataisas, kad mokyklos iki rugsėjo turėtų kuo daugiau laiko pasiruošti.

Daugiau skaitykite čia.