Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kuodis: akivaizdu, kad reikia uždarinėti mokyklas ir atleisti dalį mokytojų
event 2018-10-08 domain Delfi.lt

Kuodis: akivaizdu, kad reikia uždarinėti mokyklas ir atleisti dalį mokytojų
Vaikų skaičius Lietuvoje mažėja, dėl to reikia ir mažiau mokyklų bei mokytojų, įsitikinęs ekonomistas Raimondas Kuodis. Jo teigimu, ignoruoti demografinių pokyčių negalima, o tai darančios partijos užsiima korupcija, nes rūpinasi tik savo įvaizdžiu.
 
„Žinių radijuje“ Vilniaus universiteto profesorius, ekonomistas Raimondas Kuodis kalbėjo, kad turint omenyje demografinius pokyčius, išeitis, kaip reformuoti švietimo sistemą, akivaizdi – reikia uždarinėti mokyklas ir atleisti dalį mokytojų.
 
„Mes ne kartą kalbėjome apie korupciją jūsų laidose ir tokį korupcijų tipą, kaip reformų nedarymas siekiant kažkokių politinių dividendų, ar kažkur į ateitį nustumti problemas. Akivaizdu, kad dėl demografinių pokyčių, mums reikia mažiau mokyklų ir mažiau mokytojų. Tas akivaizdu, galima su EBPO šalimis lygintis. (...) Jeigu per dvidešimt metų gimstančių vaikų skaičius dvigubai sumažėjo, tai negalime išlaikyti tos pačios infrastruktūros. Jeigu mes ją išlaikome, tai turime pasakyti, kiek mums tai kainuoja. Ir akivaizdu, kad tokie neefektyvumai nėra pateisinami, su tuo vis tiek kažką reikia daryti“, – įsitikinęs ekonomistas.
 
Daugiau skaitykite čia.