Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kuriant Lietuvos švietimą, technologijos ir verslo partnerystė – būtini
event 2018-11-27 domain Delfi.lt

Kuriant Lietuvos švietimą, technologijos ir verslo partnerystė – būtini
Verslas turėtų būti neatsiejamas mokyklų partneris – jis gali padėti mokiniams geriau suprasti XXI a. darbo rinkos poreikius, darbe laukiančius iššūkius bei būtinas jam įgyti kompetencijas. Ekskursijos po įmones, darbas jų laboratorijose ir supažindinimas su versle vystomais technologiniais procesais turėtų tapti ne progine, o nuolatine mokyklos taikoma praktika, rašoma pranešime spaudai.
 
Kas svarbiau - technologijos ar mokytojo asmenybė?
 
Robotus kuriančios ir komercializuojančios įmonės „Factobotics“ vadovas Justinas Katkus įsitikinęs, kad nors ir Lietuvos mokyklose yra išties daug kūrybiškų, lanksčių ir ambicingų mokytojų, čia vis dar mažai įrangos, galinčios gerinti ugdymo kokybę. „Pasaulyje egzistuoja daugybė priemonių, skirtų ne tik praturtinti pamokos turinį, bet ir, pavyzdžiui, vertinti mokinių pasiekimus ir stebėti jų pažangą. Mokytojas, turėdamas tokius pagalbinius įrankius, sutaupytų didžiausios savo vertybės – laiko“ – teigia J. Katkus. Tuomet, jo manymu, mokytojas galėtų lengviau pereiti į fasilitatoriaus rolę, kiekvienam moksleiviui skirti daugiau laiko, padėti atrasti ir atskleisti jo stipriąsias puses.
 
Kita vertus, Justinas sako, jog iš to, kiek pačiam teko lankytis Lietuvos mokyklose, jis pastebėjo, jog Lietuvos mokytojai eina geru keliu – jie yra šviesūs, protingi ir atsidavę žmonės. Mokytojas, turintis pašaukimą, gali padaryti didžiulį pokytį klasėje – jis ragins mokinius kuo labiau įsitraukti į pamoką, pamatys, kuriuo būdu kiekvienam labiausiai sekasi atlikti užduotis, organizuos keleto mokymo dalykų integraciją ir rengs užsiėmimą ne tik mokyklos suole, bet ir gamtoje arba įmonėje – tarp mašinų, kuriančių mūsų kasdienybėje būtinus produktus.

Daugiau skaitykite čia.