Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kviečia prisiminti 105 tūkst. ištremtų lietuvių likimus: prisidėti gali kiekvienas
event 2018-06-05 domain Delfi.lt

Kviečia prisiminti 105 tūkst. ištremtų lietuvių likimus: prisidėti gali kiekvienas
Šiemet birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, projektas „Misija Sibiras“ užsibrėžė tikslą pagerbti 105 000 tremtinių ir politinių kalinių atminimą jau tradicine tapusioje atminties akcijoje „Ištark, išgirsk, išsaugok“ bei visuotinės tylos minutės metu.

Šią dieną tremtinių ir politinių kalinių vardai, pavardės ir likimai garsiai bus ištariami net 10-yje Lietuvos miestų, o visuotinė tylos minutė sujungs lietuvius visame pasaulyje, rašoma organizatorių pranešime spaudai.
 
Gedulo ir vilties diena prasideda 11 val. 59 min. vykstančia visuotine tylos minute, jos metu visi kviečiami sustoti, prisiminti tremtinių ir politinių kalinių istorijas bei likimus, ir tokiu būdu pagerbti negrįžusiųjų atminimą.
 
„Misija Sibiras“ komanda primena, kad tylos minutė visuomenėje nėra naujiena, bet jaunimo akyse mokyklose tai dažnai tampa formalaus ir pabodusio renginio dalimi. Tad organizatoriai kviečia į visuotinę tylos minutę pasižiūrėti nauju kampu ir kartu ją paversti visuotiniu ir masišku reiškiniu, prie kurio prisijungti būtų patrauklu ir reikšminga kiekvienam. Minutei stabtelėti galima mokyklose, įmonėse, draugų kompanijose, ar net socialiniuose tinkluose. Prie to prisijungia ir portalas DELFI, išsiųsdamas priminimus apie visuotinę tylos minutę tiesiai į skaitytojų mobiliuosius telefonus.
 
Daugiau skaitykite čia.