Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kviečiame dalyvauti viešosiose konsultacijose dėl būsimos ES mokslo programos
event 2018-03-06 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Kviečiame dalyvauti viešosiose konsultacijose dėl būsimos ES mokslo programos

Švietimo ir mokslo ministerija ragina mokslo bendruomenę ir visuomenę dalyvauti viešosiose konsultacijose dėl būsimosios bendros Europos Sąjungos mokslinių tyrimų programos prioritetų.

Numatoma, kad naujajame finansavimo periode po 2020 m. ES dėmesys bus koncentruojamas į didelio masto problemas sprendžiančias misijas orientuotus mokslinius tyrimus ir inovacijas.

Europos Komisijos užsakymu prof. Mariana Mazzucato parengė studiją „Į misijas orientuoti moksliniai tyrimai ir inovacijos ES“, kuri projektuoja būsimą ES bendrąją tyrimų ir inovacijų programą.

Į misiją orientuota mokslo politikos koncepcija studijoje apibrėžiama kaip nuosekli ir sisteminga viešoji politika, kuri pasitelkia naujausias priešakines žinias, siekiant konkrečių tikslų – panaudojant aukšto lygio mokslą plataus masto uždaviniams spręsti. Misijomis galėtų būti sprendžiami tokie šiuolaikiniai iššūkiai, kaip sveikatos problemos, oro tarša perpildytuose miestuose, skaitmeninės technologijos viešojo sektoriaus efektyvumui didinti ir kt.

Savo nuomonę apie būsimas mokslo misijas per viešąsias konsultacijas galima išsakyti interneto tinklalapyje „Call for feedback missions“ iki š. m. balandžio 3 d.