Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kviečiame į atvirą civilinės saugos pamoką: pokalbis su mokslininku apie klimato kaitos faktus ir prognozes
event 2018-10-22 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Kviečiame į atvirą civilinės saugos pamoką: pokalbis su mokslininku apie klimato kaitos faktus ir prognozes

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras (Kalvarijų g. 159, Vilnius) lapkričio 6 d., antradienį, mokinius ir mokytojus bei svečius, kurie domisi klimato kaitos, aplinkos taršos ir ekologijos temomis, kviečia į atvirą civilinės saugos pamoką temą „Ar tikrai šiluma kaulų nelaužo? Klimato kaitos faktai ir prognozės“. Pamokos svečias – jaunas mokslininkas, klimatologas Vilniaus universiteto Geomokslų instituto doktorantas Justinas Kilpys.

„Geriau nepirkit „Teslos“ elektromobilio, bet paremkit kokią Afrikos mergaičių mokyklą ir tai turės didesnį poveikį,“ – vieną iš pigiausių ir efektyviausių mokslininkų įvardytų priemonių kovai su klimato kaita nurodo klimatologas  J. Kilpys.

Iniciatyvos autorė, civilinės saugos mokytoja Toma Grabauskaitė pirmojoje atviroje pamokoje žada daugybę netikėtų klimato kaitos faktų ir sprendimų. Antrus metus civilinės saugos būsimuosius informacinių technologijų ir inžinerijos specialistus mokanti pedagogė pasakoja, kad siekdama kuo tobuliau paruošti įdomias pamokas, šiems metams iš anksto turėjusi planą į jas kviesti svečius: „Ties teminiu planu savo kompiuteryje nuolat pasižymiu kylančias mintis dėl medžiagos tobulinimo, informacijos šaltinių ar specialistų, organizacijų, su kuriais galėčiau bendradarbiauti edukaciniais tikslais.“

Klimatologą Justiną Kilpį T. Grabauskaitė įsidėmėjo prieš gerą pusmetį, žiūrėjusi televizijos laidą, kurioje buvo kalbinamas mokslininkas. „Žiūrėjau laidą „įsižiojusi“ ne tik dėl to, kad klimato kaitos tema man buvo aktuali pamokų medžiagai tobulinti, bet ir dėl įdomaus ir įtraukiančio jauno mokslininko pasakojimo, puikių argumentų ir akivaizdžiai matomo užsidegimo veikla, kuria jis užsiima,“ – pasakoja pedagogė. 

„Atėjus laikui prisiminiau jį. Kadangi oficialių kontaktų, naršydama internete neradau, tiesiog parašiau žinutę Feisbuke. Atsakymą gavau tą pačią dieną. Smagu, kad šis jaunas mokslininkas ir puikus, manau, pavyzdys mokiniams sutiko bendradarbiauti ir skirti savo brangų laiką. Aš nuoširdžiai džiaugiuosi jo pagalba bei kolegų ir mokinių susidomėjimu laukiant Justinio Kilpio viešnagės mūsų mokykloje,“ – sako mokytoja ir kviečia į atvirą pamoką atvykti ne tik savo, bet ir kitų bendrojo ugdymo mokyklų mokytojus su mokiniais.

Pirmoji atvira civilinės saugos pamoka Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre vyks lapkričio 6 d. (antradienį) trečiosios pamokos metu (9.50-10.35). Daugiau informacijos ir registracija (iki spalio 31 d.) Mokymo centro internetinėje svetainėje adresu http://www.vtvpmc.lt/index.php/lt/naujienos/1398-pokalbis-su-mokslininku-apie-klimato-kaitos-faktus-ir-prognozes