Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kviečiame peržiūrėti Saugesnio interneto projekto kurtus vaizdo siužetus!
event 2018-02-08 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Kviečiame peržiūrėti Saugesnio interneto projekto kurtus vaizdo siužetus!

Vaikų, besinaudojančių išmaniaisiais įrenginiais, amžius sparčiai jaunėja, o technologijų išmanymu dažnas paauglys lenkia vyresnės kartos atstovus. Gyvename su Z karta, kurią turime suprasti, vertinti ir sugebėti būti jos atstovams patarėjais vertybių, pagarbos, saugumo virtualioje erdvėje klausimais,  ‒ sako Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos l. e. direktoriaus pavaduotojo pareigas Ieva Žilionienė.

Tikrai taip, mes – suaugusieji - turime pasistengti suprasti, kad technologijos ir šiuolaikinis jaunimas – tai neatsiejama visuma, mes turime išmokti ne drausti, o patarti, išmokyti tinkamai gyventi ne tik realiame, bet ir virtualiame gyvenime.

Kviečiame Jus peržiūrėti vaizdo siužetą, kuriame savo srities specialistai, tokie kaip: dr. Austėja Lansbergienė (edukologė, karalienės Mortos mokyklos įkūrėja), Linas Slušnys (vaikų ir paauglių psichiatras), dr. Robertas Povilaitis (psichologas, psichoterapiautas, VšĮ “Vaikų linija vadovas)  dalinasi įžvalgomis apie elektroninę erdvę ir pataria „Ką daryti tėvams, kad apsaugotų nuo internetinių grėsmių savo vaikus?“. Taip pat vaizdo siužetą, kuriame VšĮ „Vaikų linija“ vadovas dr. Robertas Povilaitis pateikia patarimus „Kaip pažaboti internetines patyčias“.

Saugesnio interneto diena 2018. Patarimai tėvams kaip padėti vaikams internete

Saugesnio interneto diena 2018. Patarimai kaip padėti vaikams internete

Saugesnio interneto diena 2018. Patarimai kaip pažaboti internetines patyčias

Vaizdo siužetų viešinimo kampanija pradėta vasario 6 d. minint tarptautinę Saugesnio interneto dieną ne tik Lietuvoje bet ir visoje Europoje. Tikslas – kad žinutė apie saugumą internete pasiektu kuo daugiau tėvų turinčių mokyklinio amžiaus vaikus (vaikai iki 18 metų), skatintu juos diskusijai šia tema ir atkreiptų dėmesį į jo vaiko ir technologijų santykį.

Keli įdomūs faktai:

  • Vasario 6 d. video siužetas buvo viešinamas socialiniame tinkle facebook;
  • Video siužetas persiųstas nuo 70 000 iki 80 000 aktyvių vartotojų per mėnesį;
  • Pasiekta 24.816 unikalūs tėvai, kurie vaizdo siužetą pamatė 36.203 kartus (kai kurie tėvai video siužetą matė kelis kartus);
  • Sudėjus visų žiūrėjusiųjų vaizdo siužetą laika, matome, kad praleista laiko yra beveik 52 valandos;
  • Labiausiai vaizdo siužetą žiūrėjo mamos, kurioms yra nuo 35 iki 44 metų;
  • Įdomu paminėti, kad vaizdo siužetas daugiausiai buvo peržiūrimas vakare, nes nustatyta, kad aktyviausi tėvai socialiniuose tinkluose yra vakarais.

Tiesioginės nuorodos socialiniame tinke facebook į reklamuotus vaizdo siužetus:

  • Patarimai „Ką daryti tėvams, kad apsaugotų nuo internetinių grėsmių savo vaikus?“

https://www.facebook.com/draugiskas.internetas/videos/1623734850996602/

  • Patarimai „Kaip pažaboti internetines patyčias”

https://www.facebook.com/draugiskas.internetas/videos/1623738374329583/

Žiūrėkite, dalinkitės vaizdo siužetais, mokykite vaikus ir visi kartu mokykimės būti atsakingais technologijų vartotojais!