Tinklalapio logotipas
Grįžti

Laimingiausių šalių paslaptys: laimingi, nes aktyvūs
event 2018-09-12 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Laimingiausių šalių paslaptys: laimingi, nes aktyvūs

Kada Lietuva pakils laimingiausių šalių reitinge?

Laimingiausių pasaulio šalių penketuke paprastai dominuoja Skandinavijos šalys, o specialistai sako, kad tokius rezultatus lemia ne vien šalių ekonominis išsivystymas, bet ir žmonių tarpusavio pasitikėjimo lygis, bendruomeniškumo kultūra bei aktyvios pilietinės ir socialinės iniciatyvos. Lietuva šiame reitinge taip pat turi daug galimybių palypėti aukštyn, dėl šimtmečiui skirtų iniciatyvų gausos, bei itin aktyvaus jaunimo įsijungimo į pilietiškas veiklas.

Jaunimo pilietinių iniciatyvų konkursas „Tėvyne mūsų“ vos per pusantro mėnesio sutraukė per 1000 dalyvių iš visos Lietuvos ir penkiskart tiek jaunimo idėjas palaikiusių žmonių. Nuo rudens prasideda naujas iniciatyvų sezonas, o prie vertinimo komisijos prisijungia „Kurk Lietuvai“ vadovė Agila Barzdienė.

Gerus darbus daryti garsiai

Prie konkurso komandos prisijungusi „Kurk Lietuvai“ vadovė A. Barzdienė turi didžiulę patirtį motyvuojant pilietišką jaunimą ir yra įsitikinusi, kad pilietiškumas ir laimė – tiesiogiai tarpusavyje susiję.

„Faktas, kad vadinamieji laimės indeksai aukšti, tose šalyse, kuriose bendruomeniškumas yra kultūriškai įprastas reiškinys, ir kuriose yra daug įvairių žmones telkiančių pilietinių ir socialinių iniciatyvų. Maža to, su laime, o tai reiškia ir su pilietiškumu, tiesiogiai susijusi ir šalių ekonominė gerovė. Taigi esu tikra, kad įvairiomis pilietinėmis iniciatyvomis mes sprendžiame ne tik Lietuvos problemas, bet ir realizuojame save“, - įsitikinusi A. Barzdienė.

Vis dėlto Lietuvoje dar gajus įsitikinimas gerus darbus daryti tyliai. O projektas „Tėvyne mūsų“ viešina geriausias pilietines iniciatyvas spaudoje, jos rodomos LRT laidoje „Tūkstantmečio vaikai“, publikuojamos konkurso „YouTube“ kanale bei „Facebook“ paskyroje.

„Aiškiai ir atvirai pasakodamas apie tai, ką ir kodėl darau, kokia iniciatyvos atsiradimo istorija, kokie jos tikslai bei rezultatai pirmiausia aš pasakau labai paprastą dalyką: man rūpi. Ir taip pat parodau, kad man ne gėda būti tuo, kuris daro gera“, – sako „Kurk Lietuvai“ vadovė.

Suteikti iniciatyvą jaunimui

Naujame iniciatyvų konkurso sezone kviečiami registruotis ir dalyvauti projektai, gimstantys mokyklose, universitetuose, nevyriausybinėse jaunimo organizacijose, meno kolektyvuose. Priešingai nei nuogąstauta, iki šiol absoliuti dauguma projektų nėra tik vienkartinės gerumo akcijos, o tęstiniai į realius bendruomenės poreikius orientuoti projektai.

Barzdienė teigia iš arti matanti, kokius stebuklus gali sukurti iniciatyvus jaunimas ir koks veiklos kelyje yra svarbus palaikymas.

„Ko gero svarbiausia, kad tokia veikla kuria ne tik geresnę aplinką, bet ir formuoja geresnes asmenybes. Gal kartais tai vengiama pasakyti garsiai, bet pilietinė, socialinė ir savanoriška veikla naudinga jaunuolių karjeroms, nes per ją formuojasi įvairiausi darbinei veiklai reikiami įgūdžiai“, - įsitikinusi komisijos narė.

Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis finansuojamas konkursas „Tėvyne mūsų“ – varžymasis ne dėl prizų (šiemet laukia vertingos knygos ir dar vertingesni susitikimai), o dėl to, kieno idėja labiausiai prisideda prie šalies ir jos asmenybių kūrimo, kieno idėja labiausiai suvienija bendruomenę, kieno idėja mažina negatyvumą.

Palaikyti jaunimą, ne tik padėti įgyvendinti iniciatyvas, bet ir paskatinti dalyvauti konkurse „Tėvyne mūsų“ galima registruojantis tinklalapyje www.tevynemusu.lt.