Tinklalapio logotipas
Grįžti

Laisva profesija, kuriai užtenka gerai mokėti anglų kalbą – kokių vertėjų šiandien ieško darbdaviai?
event 2018-10-03 domain 15min.lt

Laisva profesija, kuriai užtenka gerai mokėti anglų kalbą – kokių vertėjų šiandien ieško darbdaviai?

Šiuolaikinis vertėjas turi ne tik puikiai žinoti užsienio kalbas, bet ir gebėti valdyti šiuolaikines technologijas, mokėti planuoti laiką ir dirbti savarankiškai. Globalizacija, interneto plėtra bei skaitmeninės rinkos augimas suteikia vertėjams didžiules galimybes. Internetu užsakome keliones, apmokame sąskaitas, perkame įvairius daiktus, skaitome naujienas ar atsiliepimus, ieškome mums aktualios informacijos: visa tai dažniausiai darome gimtąja kalba, nes kažkas išvertė tinklalapiuose pateiktą informaciją.

Visiems žinomos svetainės eBay, TripAdvisor, Amazon.com verčia tekstus į daugiau nei 100 kalbų. Vertimo rinkos ekspertai vieningai pripažįsta, kad anglų kalbos paslaugų specialisto veikla yra perspektyvi ir pelninga, tačiau būtina nuolat mokytis.

Nuo spalio pabaigos startuoja nauja anglų kalbos paslaugų specialisto programa

Vilniaus verslo kolegija pradeda unikalią ir inovatyvią neformalaus tęstinio mokymosi programą Anglų kalbos paslaugų specialistas, kurioje sujungiamos šiuolaikinės vertimo technologijos, verslumas, skirtingų kultūrų komunikacijos ypatumai.

„Programos tikslas – parengti profesionalius anglų kalbos paslaugų teikimo specialistus, suteikiant jiems papildomas konkurencines galimybes. Mokysime verslumo, kuris svarbus norint prisitaikyti prie rinkos sąlygų bei efektyviai veikti profesinėje aplinkoje, taip pat suteiksime žinių kaip planuoti savo karjerą bei suformuluoti aiškią asmeninio prekės ženklo strategiją ir taktiką, daug dėmesio skirsime šiuolaikinėms tekstų vertimo ir analizės technologijoms, skatinsime studentų kūrybiškumą ir inovatyvumą komandinėmis užduotimis. Mokysime kūrybiškai ir kritiškai mąstyti randant kalbos paslaugų specialisto nišą pagal šių dienų visuomenės ir verslo plėtros poreikius“, – apie programą kalba Vilniaus verslo kolegijos anglų kalbos ir komunikacijos dalykų dėstytojas Andrejus Račkovskis.

Daugiau skaitykite čia.