Tinklalapio logotipas
Grįžti

Laisvi metai: dirbk, keliauk, savanoriauk
event 2018-07-25 domain Žinauviska.lt

Laisvi metai: dirbk, keliauk, savanoriauk

Baigei mokyklą ir nori pailsėti nuo intensyvaus tvarkaraščio, kai turi viską daryti pagal planą? O gal baigei kelis kursus universitete, tačiau nori nuotykių – dabar geriausias metas atrasti pasaulį! Įvairios mobilumo programos gali pasiūlyti tau smagiausius būdus savanoriauti, dirbti, keliauti: galbūt nori dirbti ekologiniame ūkyje kur nors Bolivijoje, tapti aukle prancūzų šeimoje ar savanoriauti?

Dažnai visos mobilumo patirtys atrodo nepasiekiamos tiems, kurie neturi solidaus nuotykiams skirto biudžeto – tačiau dar kartą gali pasitikrinti, kad visa tai nebūtinai yra tiesa. 

Dirbk ir keliauk

Darbo ir kelionių programos gali pasiūlyti tau ne tik nuotykių kupinas dienas, bet ir gyvenimą be rūpesčių – jei pasirūpinsi darbu svečioje šalyje (kartais reikia leidimo kurį laiką dirbti ir gyventi ir pan.), galėsi ne tik atrasti įdomius kraštus, bet ir patirti vietinių kultūrą.

World Packers. Vienas iš pavyzdžių, kaip stogą virš galvos galima susimedžioti įgūdžiais: su šia programa gali, pavyzdžiui, savo filmukų kūrimo, filmavimo ar fotografavimo įgūdžius iškeisti į laiką Brazilijoje! Registruotis ir susirasti sau tinkamą variantą reikia internetu. Kuomet surandamas tinkamiausias – reikia sumokėti programos dalyvio mokestį.

Au Pair. Tapti „au pair“ gali visi, norintys gyventi užsienyje taip, it būtų tos šalies piliečiai – šios programos dalyviai dažniausiai gyvena vietinių šeimose (ar jų parūpinamame būste), jiems siūlomas auklės darbas, mokami kišenpinigiai. Tai vienas geriausių būdų ne tik išmokti užsienio kalbų, bendrauti su vietiniais, bet ir keliauti taip, kaip tai daro šalies, kurioje dirbi, gyventojai! 

Workaway. Ši programa siūlo darbą kelias valandas per dieną, pavyzdžiui, arklių ūkyje ar nedidelėje šeimos įmonėje, manais už maistą ir apgyvendinimą. Tai puikus būdas pažinti įvairius kraštus – po juos keliauti ir atrasti gali turėdamas daug laisvo laiko. Tam, kad matytum konkrečius pasiūlymus ir priimančiųjų sąrašą, reikia sumokėti 29 Eur apsilankius oficialioje svetainėje.

Summer Jobs yra tinklalapis, kuriame gali rasti įvairiausius sezoninių darbų pasiūlymus visame pasaulyje: darbo stovyklos Prancūzijoje, darbo pasiūlymai įvairiuose pasaulio kurortuose, nacionaliniuose parkuose JAV ar Europoje, atrakcionų parkuose ir pan.

World Nomads Scholarship yra būdas patirti nepakartojamų nuotykių ir kurti įstabiausias istorijas! Periodiškai skelbiami stipendijų konkursai keliautojams, gebantiems filmuoti ar fotografuoti, ne tik suteikia galimybę mokytis iš pasaulyje garsių savo srities profesionalų, bet ir progą lankytis egzotiškuose, neatrastuose kraštuose.

Taip pat vienas iš patrauklių būdų yra namų priežiūra – įvairiose šalyse, išvykstant namų šeimininkams, dažnai ieškomas žmogus, galintis kurį laiką apsistoti ir prižiūrėti išvykusiųjų savininkų būstą: periodai gali būti įvairūs, juos galima rinktis savo nuožiūra ir tokiu būdu mainais nemokamai gyventi įvairiose pasaulio šalyse. Konkrečių pasiūlymų gali rasti įvairiose platformose: NomadorMindmyhouseTrustedhousesitters.

Savanoriauk

Tarptautinė savanorystė gali tapti vienu šauniausių tavo gyvenimo nuotykių: draugai iš viso pasaulio, nepažintos vietovės, įdomiausios kultūros, užsienio kalbos. Atlikdamas savanorišką veiklą ne tik prisidėsi prie visuomenės ar gamtos gerovės, bet ir pripildysi savo gyvenimą patirčių. Gali rinktis iš daugybės tarptautinės savanorystės programų, todėl svarbu apsispręsti, kur, kiek laiko ir kokioje srityje nori savanoriauti.  Tau gali padėti „#DalinkisVasara“ išmani programėlė. Išbandyk ją ir atrask sau tinkamiausias savanorystės galimybes.

Šiuos metus gali praleisti laisvai nuo mokslų klasėse ar auditorijose, tačiau vis tik mokydamasis kitaip – keliaudamas, dirbdamas, bendraudamas, atrasdamas pasaulį!

O jei turi klausimų, visuomet gali pradėti nuo mūsų – klausk@eurodesk.lt