Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuva skaito!
event 2018-05-03 domain Žinauviska.lt

Lietuva skaito!

2018 m. gegužės 7 d. skaitymo skatinimo akcija „Lietuva skaito!“ kviečia numalšinti skaitymo alkį ir kartu keliauti skaitančiais traukiniais!

„Lietuva skaito!“ – tai visuomeninis renginys ir skaitymo skatinimo akcija gegužės 7 d., kai Lietuva mini Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Šią dieną akcijos rengėjai skatina lietuvius ir lietuviškai kalbančius pasaulio piliečius imti į rankas lietuvišką knygą ir skaityti kartu. „Lietuva skaito!“ akcija vyksta visur, kur tik galima rasti lietuvišką knygą ir skaitytoją.  Tad prisidėk ir tu!

Skaitantys traukiniai

Šių metų gegužės 7 d. maršrutais Klaipėda – Vilnius (išvyksta 10:25) ir Vilnius – Kaunas (14:45) kursuos skaitantys traukiniai. Į juos savo gimtinėse (ar netoli jų) įlips ir kūryba dalinsis šie lietuvių rašytojai: Lina Buividavičiūtė, Nerijus Cibulskas, Ramūnas Čičelis, Marijus Gailius, Dovydas Grajauskas, Andrius Jakučiūnas, Giedrė Kazlauskaitė, Rimantas Kmita, Laima Kreivytė, Gvidas Latakas, Gytis Norvilas, Jurga Tumasonytė ir Aivaras Veiknys. Pasinaudok neeiline proga – įlipk į vieną šių traukinių ir Tu!

Literatūrinė vakarienė

19:00 ateik į barą „Peronas“ (Geležinkelio g. 6, Vilnius), kuriame vyks netradicinė vakarienė bei su kitais vakarieniaujančiais pasivaišink akcijos dalyvių kūriniais: skanauk tekstus ir lavink skonį kūrybinėse skaitymo dirbtuvėse. Specialius patiekalus šiai vakarienei siūlys žinomi Lietuvos visuomenės veikėjai, o sunkesnį maistą suvirškinti padės alternatyvaus roko grupės „Arklio galia“ koncertas.

Daugiau informacijos rasi čia.

Šaltiniai: Eurodesk Lietuva, Lietuva skaito!.