Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuviai ėmė ir pranoko estus: suklusti turi ne tik valdininkai, bet ir šeštokai
event 2018-08-22 domain Delfi.lt

Lietuviai ėmė ir pranoko estus: suklusti turi ne tik valdininkai, bet ir šeštokai
„Yandex.Taxi“ atėjimas į Lietuvą ne tik iššaukė audringas reakcijas, bet ir atskleidė spragas. Pasirodo, jog lietuvių specialistai turi ir įgūdžius, ir itin pažangius kibernetinius įrankius, tačiau juos efektyviau naudoti iki šiol trukdė teisinės ir įstatymų kliūtys. Nuo 2019-ųjų viskas turėtų keistis iš esmės.

Bent jau tokius ambicingus pažadus žarstė Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza, kuris pabrėžė, jog prieš kelias savaites patvirtinus metus rengtą naująją Nacionalinę kibernetinio saugumo strategiją, jos įgyvendinimui liko labai nedaug laiko.
 
E. Kerzos teigimu, „Yandex. Taxi“ atvejis tik dar kartą patvirtino, kodėl reikėjo tokio dokumento. Jame kaip tik numatytas kibernetinio saugumo, prevencinės veiklos ir nacionalinių kibernetinių gynybos pajėgumų stiprinimas.
 
Skeptikų teiginiams, esą tokie strateginiai dokumentai Lietuvoje neretai tiesiog dūla stalčiuose atšaunama, kad strategija numato aiškias kryptis, konkrečius veiksmus, kurių nesiėmus lauks tikrinimai, o gal net ir baudos.
 
Ir atvirkščiai, numatytas talentų pritraukimas bei spragas aptikusių asmenų skatinimas. Esą jau dabar Lietuva savo galimybėmis kibernetinio saugumo srityje gerokai lenkia tuo labiau besigiriančius estus – Lietuva gali ne tik gintis, bet ir pulti.
 
Daugiau skaitykite čia.