Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuviai Moldovoje dalinsis gerąja mūsų šalies patirtimi švietimo srityje
event 2017-10-23 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Lietuviai Moldovoje dalinsis gerąja mūsų šalies patirtimi švietimo srityje

Lietuvos švietimo specialistai išvyko į Moldovą, kur spalio 23–26 dienomis dalyvaus susitikimuose su Moldovos Respublikos Ungeni rajono savivaldybės ir šios šalies Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais, organizuos švietimo specialistams skirtą forumą „Geresnė mokykla – geresnei ateičiai“ apie socialinės aplinkos Ungheni regiono mokyklose gerinimo galimybes, užtikrinant palankesnes sąlygas vaikų vystymuisi ir raidai.

Spalio 25 d. vyksiančiame forume „Geresnė mokykla – geresnei ateičiai“ dalyvaus bei įžvalgomis dalinsis Lietuvos ambasadorius Moldovos Respublikoje Rimantas Latakas, Ungheni meras Alexandru Ambros,  Ungheni švietimo komiteto vadovė Pancu Iulia. Šiame renginyje LR Seimo narys G. Steponavičius skaitys pranešimą apie Lietuvos patirtį kuriant saugią emocinę ir tarpusavio pasitikėjimą skatinančią ugdymo aplinką mokyklose; Lietuvos specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro socialinis pedagogas Rytis Šiautkulis pasakos apie praktines saugią mokymosi aplinką kuriančias priemones bei jų taikymo ypatumus; Lietuvos vaikų ir jaunimo centro vadovas Valdas Jankauskas dalinsis gerąja socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymo patirtimi  – pasakos apie jų svarbą sėkmingam gyvenimui. Antrojoje renginio dalyje vyks moderuojama diskusija apie geresnės socialinės aplinkos švietimo įstaigose kūrimą ir palaikymą – gilinamasi į mokymosi aplinkos kūrimo priemones, pedagogų turimas kompetencijas bei naudojamus mokymo metodus, mokinių motyvacijos siekti žinių skatinimą.

Susitikimas vykdomas pagal Lietuvos vaikų ir jaunimo centro ir Moldovos nevyriausybinės organizacijos CREATORII įgyvendinamą dvišalį vystomojo bendradarbiavimo projektą „Geresnė mokykla – geresnei ateičiai“. Projekto veiklomis tobulinama socialinė aplinka Ungenio regiono mokyklose, siekiant užtikrinti geresnes sąlygas vaikų vystymuisi ir raidai. Projektą remia ir finansuoja Lietuvos Respublikos ambasada Moldovoje, Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai fondo prie LR Užsienio reikalų ministerijos lėšomis.