Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuviai nori būti verslininkais, tačiau savo finansiniais sugebėjimais ir žiniomis nepasitiki
event 2018-05-23 domain 15min.lt

Lietuviai nori būti verslininkais, tačiau savo finansiniais sugebėjimais ir žiniomis nepasitiki

Pasaulinis verslumo tyrimas AGER 2018 rodo, kad lietuvių noras būti verslininkais – didžiausias Europoje, o pasaulio mastu pagal šį rodiklį Lietuvą lenkia tik penkios šalys. Tačiau tyrimas atskleidė, kad lietuviai pirmauja pagal didžiausią atotrūkį tarp žmonų noro pradėti verslą bei pasitikėjimo savo sugebėjimais ir įgūdžiais tuo užsiimti.

Pasaulinio verslumo tyrimo AGER (angl. Amway Global Enterpreneurship Report) 2018 metų duomenimis 76 proc. lietuvių nuosavą verslą įvardijo kaip trokštamą karjeros pasiekimą. Įdomu, ir tai, kad bendras Europos vidurkis pagal norą pradėti kurti nuosavą verslą – 41 proc., o pagal šį rodiklį Lietuva pirmauja Europoje.

Šio tyrimo rezultatus Lietuvoje pristatęs Mykolo Romerio universiteto (MRU) Ekonomikos ir finansų fakulteto profesorius Tadas Limba sako, kad bendras požiūris į verslumą Lietuvoje itin pozityvus, tačiau jis atkreipia dėmesį į kitą problemą.

„Tik 33 proc. lietuvių pasitiki savo įgūdžiais ir gebėjimais sukurti bei valdyti verslą. Be to, šis rodiklis nuolat mažėja – per metus pasitikėjimas sumenko 9 proc. punktais“, – dėmesį atkreipia MRU profesorius, dr. Tadas Limba.

AGER tyrimo duomenys rodo, kad pradedant verslą lietuviams labiausiai reikėtų pagalbos jį administruojant – tvarkantis su finansų srautais, mokesčiais, teisiniu reguliavimu – šias problemas nurodo 36 proc. respondentų.

Daugiau skaitykite čia.