Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuvių kalbos mokytoja: mokiniai pamiršta, kad žinios ir gebėjimai įgyjami ne per vienerius metus
event 2018-03-27 domain Alfa.lt

Lietuvių kalbos mokytoja: mokiniai pamiršta, kad žinios ir gebėjimai įgyjami ne per vienerius metus

Privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą šiemet laikys 18 613 abiturientų – šiek tiek daugiau negu praėjusiais metais. Šįkart šalies jaunuolių laukia nemenki pokyčiai. Autorius, atskleidžiančius rašinio temą, jie galės laisvai pasirinkti iš visų lietuvių kalbos ir literatūros programoje nurodytų – 36 – privalomų rašytojų. Nors pedagogai sako, kad šis pasirinkimas nebespraus mokinių į rėmus, tikina, kad pasiruošimas svarbiausiam egzaminui vis dar nevyksta sklandžiai. Jie atskleidžia, ko trūksta šiuolaikinės mokyklos programoje.

Tinkamas nusiteikimas ir informacijos kartojimas

„Šviesos“ leidybos vadovės Daivos Bartninkienės teigimu, abiturientai, visų pirma, turi tinkamai nusiteikti artėjančiam egzaminui.

„Artėjant brandos egzaminams abiturientai susiduria su daugybe išbandymų – įsiminti daug informacijos, pateisinti tėvų ir mokytojų lūkesčius, suvaldyti kylančią baimę ir neigiamas emocijas. Vieno ir visiems tinkamo recepto, kaip įveikti stresą egzaminų metu, nėra. Geriau pasiruošti padeda tinkamas laiko, skirto susikaupimui ir mokymuisi, poilsiui bei atsipalaidavimui planavimas. Be to, nuolatinis grįžimas prie to, ko išmokai anksčiau, yra sėkmingo mokymosi garantas“, – sako D. Bartninkienė.

Daugiau skaitykite čia.