Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuvoje nepriėmė dirbti mokytoja, nors užsienyje įgijo pedagogės išsilavinimą
event 2018-08-29 domain LRT.lt

Lietuvoje nepriėmė dirbti mokytoja, nors užsienyje įgijo pedagogės išsilavinimą

„Siunčiau savo gyvenimo aprašymą visur, tačiau darbo Lietuvoje neradau net aštuonis mėnesius. Manęs niekam nereikėjo“, – portalui LRT.lt sako jauna anglų kalbos mokytoja Rūta Vainauskaitė. Pedagoginę kvalifikaciją ji įgijo Didžiojoje Britanijoje – ten baigė magistro studijas, vėliau dėstė universitete, dvejus metus anglų kalbos mokytoja dirbo Saudo Arabijoje, tačiau Lietuvoje darbdaviams tokios jos patirties ir išsilavinimo neužteko.

R. Vainauskaitė bakalauro diplomą gavo Lietuvoje, Šiaulių universitete, kur studijavo lietuvių kalbos filologiją. „Po studijų išvažiavau dirbti į Didžiąją Britaniją ir nusprendžiau studijuoti toliau. Mano svajonė buvo pabaigti anglų filologiją, todėl Kembridže, „Anglia Ruskin“ universitete, baigiau lingvistiką ir anglų kalbos mokymą kitataučiams – gavau pedagoginį išsilavinimą“, – sako jauna moteris.

Bestudijuodama R. Vainauskaitė suprato, kad mokyti kitus jai patinka, tad nusprendė savanoriauti: „Studijuodama universitete ir dirbau, ir mokiausi, ir savanoriavau – tapau anglų kalbos dėstytoja. Su kolega įkūrėme lingvistų bendruomenę, organizavome pamokas.

Klasėje būdavo apie 30–40 žmonių – įvairaus amžiaus ir tautybių. Jie ateidavo ne tik mokytis, bet ir pabendrauti, nes Kembridže neturėjo draugų. Pas mus jie gavo puikią progą pasimokyti anglų kalbos ir susirasti bičiulių.“

Daugiau skaitykite čia.