Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuvos geografų triumfas VI Baltijos šalių geografijos olimpiadoje Karaliaučiuje
event 2019-07-01 domain Lietuvos geografijos mokytojų asociacija

Lietuvos geografų triumfas VI Baltijos šalių geografijos olimpiadoje Karaliaučiuje

Birželio 24–28 d. Karaliaučiuje vyko VI Baltijos šalių geografijos olimpiada IGEO Baltic. Renginyje dalyvavo 46 moksleiviai iš 6 Baltijos šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos. Olimpiada vyko Baltijos federalinio Imanuelio Kanto universitete.

Visoms šalių komandoms atstovavo mokiniai, kurie gins tų šalių garbę rugpjūčio mėnesyje Honkonge vyksiančioje XVI pasaulinėje geografijos olimpiadoje, taip pat kitas atrankas įveikė ypač gabūs mokiniai.

Birželio pradžioje visi Lietuvos rinktinės nariai dalyvavo paruošiamojoje stovykloje Klaipėdoje ir Kuršių nerijoje.

Lietuvai atstovavo 8 mokiniai, įveikę gegužės mėnesį vykusią atranką.

LGMA į šią olimpiadą po gegužę vykdytos atrankos delegavo 8 mokinius.

Lietuvos komanda:

Dovydas Vasiliauskas, Kauno technologijos universiteto gimnazija, mokytoja Lina Butkutė

Simas Kontrimas, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija, mokytojas Dainius Stasys

Julius Nikolajevas, Vilniaus licėjus, mokytoja Jolita Milaknienė

Gabija Vasiliauskaitė, Kauno technologijos universiteto gimnazija, mokytoja Lina Butkutė

Marius Danilevičius, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija, mokytoja Judita Leišytė

Edgaras Zaboras, Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija, mokytojas Vilius Adomaitis

Elijus Gaidelionis, Kauno technologijos universiteto gimnazija, mokytoja Lina Butkutė

Adomas Gedvilas, Plungės „Saulės“ gimnazija, mokytoja Ingrida Tamošauskienė

Mokinių komandos vadovai: Gargždų „Minijos” progimnazijos mokytoja ekspertė, LGMA olimpiadų organizavimo komiteto pirmininkė Angelė Pakamorienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gabių ir talentingų mokinių vyr. specialistė Dina Voronina, LGMA prezidentas Rytas Šalna.

Net šeši Lietuvos mokiniai VI Baltijos šalių geografijos olimpiadoje pelnė medalius.

Sveikiname mūsų mokinius ir jų mokytojus.

ABSOLIUTUS AUKSAS: Simas Kontrimas (mokytojas Dainius Stasys)

SIDABRAS: Edgaras Zaboras (mokytojas Vilius Adomaitis)

BRONZA: Marius Danilevičius (mokytoja Judita Leišytė)

BRONZA: Dovydas Vasiliauskas (mokytoja Lina Butkutė)

BRONZA: Elijus Gaidelionis (mokytoja Lina Butkutė)

BRONZA: Julius Nikolajevas (mokytoja Jolita Milaknienė)

Komandinėje įskaitoje LIETUVA užėmė pirmąją vietą.

Keturių dienų olimpiados metu mokiniai varžėsi keturiose rungtyse.

  1. Teorinės užduotys (Written response test).
  2. MMT (Multimedia testas)
  3. Aplinkos tyrimų ir analizės užduotis (Fieldwork I)
  4. Aplinkos tyrimų ir analizės užduotis (Fieldwork II)

Praėjusiais metais V Baltijos šalių geografijos olimpiada vyko Latvijoje, kur mūsų mokiniai pelnė du sidabro ir du bronzos medalius.

Olimpiados metu mokiniai aplankė kurortinį Svetlogorsko miestą, kuriame atliko ir aplinkos tyrimų II užduotį, taip pat pusdienį lankėsi Rusijai priklausančioje Kuršių nerijos dalyje.

Nuoširdus ačiū visiems mokytojams, kurių mokiniai dalyvavo šioje olimpiadoje.

Didžiulė padėka visiems, kurie prisidėjo prie mokinių paruošimo šiai olimpiadai.

LGMA prezidentas Rytas Šalna

Lietuvos_geografu_komanda_Karaliaucius_Baltijos_saliu_olimiada_Baltic_iGEO_2019