Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuvos geomokslų olimpiada
event 2018-10-22 domain Lietuvos geografijos mokytojų asociacija

Lietuvos geomokslų olimpiada

Praeitais mokslo metais Lietuvoje startavo geomokslų olimpiada, kurios užduotys apima įvairius Žemės mokslus: geografiją, geologiją, meteorologiją, hidrologiją bei astronomiją. Lietuvos geomokslų olimpiadą organizuoja ir jai užduotis rengia Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institutas. Nacionalinės olimpiados nugalėtojai įgyja teisę dalyvauti tarptautinėje žemės mokslų olimpiadoje (IESO – International Earth Science Olympiad).

Šiais metais tarptautinėje žemės mokslų olimpiadoje (IESO), vykusioje Tailande, dalyvavo 1-sios Lietuvos geomokslų olimpiados nugalėtojai: Gabrielė Tijūnaitytė, Markas Černiauskas, Tomas Kvietkauskas bei Miglė Šarpilo. Trys Lietuvos moksleivių komandos nariai (G. Tijūnaitytė, M. Černiauskas, T. Kvietkauskas) tarptautinėje olimpiadoje iškovojo bronzos medalius. Visi dalyviai pabrėžia, kad dalyvavimas Lietuvos ir tarptautinėje geomokslų olimpiadoje buvo įdomi ir smagi patirtis.

G. Tijūnaitytė pasakoja: “Vasario mėnesį atvykau į Vilnaus universiteto rengtą geologijos seminarą mokytojams ir mokiniams, kur įvairūs dėstytojai supažindinimo su geologijos pagrindais ir po šios ekskursijos su nekantrumu laukiau Lietuvos geomokslų olimpiados pirmo turo. Ten užduotys pasirodė tikrai nesunkios (daugumą dalykų aptariame geografijos pamokose), tačiau parašiusi pirmojo turo testą, nesijaučiau užtikrinta. Labai džiaugiausi, kai patekau į antrą etapą, nes tai atrodė jau kaip didelis pasiekimas, apie kelionę į Tailandą net nesvajojau”.

M. Černiauskas pabrėžia, kad dalyvavimas tarptautinėje olimpiadoje įdomus ne tik dėl egzotiškos šalies, bet ir dėl motyvuotų dalyvių iš kitų šalių: “Tailandas yra puiki vieta žemės mokslų olimpiadai – gamta iš tikrųjų nuostabi, yra daugybė geologiškai ir hidrologiškai reikšmingų vietų. Vis tik, labiausiai patikęs dalykas olimpiadoje buvo patys olimpiadininkai. Yra labai smagu bendrauti su bendraamžiais, kurie rimtai nusiteikę studijuoti geomokslus”.

Šiais metais Lietuvos geomokslų olimpiada vyks Lapkričio 16 d. 12 val. Kviečiami dalyvauti 15-18 metų amžiaus moksleiviai, besidomintys geologija, vandenynais ir atmosfera.

Registruotis galima iki lapkričio 11 d. adresu: http://www.lgeo.chgf.vu.lt/registracija/.

Detalią informaciją apie olimpiadą galite rasti čia http://www.lgeo.chgf.vu.lt/.

Jeigu turite klausimų, rašykite mums lgeo.olimpiada@gmail.com.

Iki susitikimo Lietuvos geomokslų olimpiadoje!