Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuvos kultūros taryba parėmė du Lietuvos bibliotekininkų draugijos projektus
event 2018-05-29 domain Lietuvos bibliotekininkų draugija

Lietuvos kultūros taryba parėmė du Lietuvos bibliotekininkų draugijos projektus

Dar 2017 metai Lietuvos bibliotekininkų draugija vykdė projektą „Misija Knygnešys“. Jame dalyvavo 6 bibliotekos. Projekto pagrindinė idėja – rašytojai vyksta į bibliotekas, susitinka su bendruomene, diskutuoja apie literatūrą, knygas, o bibliotekos rašytojus supažindina su įdomiais bendruomenės žmonėmis, vietos šviesuoliais, kūrėjais, tradicijų puoselėtojais. Į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešąją biblioteką vyko Vladas Braziūnas, Švenčionių rajono savivaldybės viešąją biblioteką – Selemonas Paltanavičius, Panevėžio rajono savivaldybės viešąją biblioteką – Renata Šerelytė, Naujosios Vilnios biblioteką – Kristina Gudonytė, Lazdijų rajono savivaldybės biblioteką– Birutė Jonuškaitė, Šakių rajono savivaldybės – Indrė Valantinaitė. Šias keliones įamžino režisieriaus ir kino kūrėjo Lino Augučio komanda. Reportažai buvo parodyti per Lietuvos televizijos „Kultūros kanalą“.

2018 metais panašiu formatu bus kuriamas naujas reportažų ciklas iš 8 bibliotekų. Šių metų projekto akcentas – Valstybės atkūrimo šimtmetis, tik norėtume detalių, susijusių su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu. Bibliotekas, norinčias dalyvauti projekte kviečiame registruotis epaštu: lbd.sekretore@gmail.com iki birželio 15 d., detalėsnė informacija tel. 861436534 (Jolita Steponaitienė)
Įgyvendinant antrąjį projektą „Tarp kūrybinių dirbtuvių ir laboratorijų: mokslas, menas ir bibliotekos sumanioje visuomenėje“ lapkričio pabaigoje ar gruodžio pradžioje kartu su Vilniaus universiteto komunikacijos fakultetu organizuosime konferenciją (tradiciškai vadinamą Biržiškos skaitymais).

Šių metų konferencijoje siūloma diskutuoti apie tai, kaip kultūrinė ir meninė veikla, bibliotekų edukacinės programos gali padėti šiuolaikiniams piliečiams suprasti mokslo ir technologinės pažangos galimybes, pasekmes bei iššūkius ir priimti atsakingus bei tvarius sprendimus. Mokslas ir technologinė plėtra – gana sudėtingi reiškiniai, todėl kyla visuomenės mokslinio raštingumo, glaudesnio mokslininkų ir visuomenės komunikavimo klausimas. Neretai mokslo suvokimo visuomenėje situacija apibūdinama kaip „pasitikėjimo krizė“. Tą iš dalies lemia pirmenybė pažinimui ir racionaliems sprendimams, paliekant etinius, emocinio įsitraukimo aspektus nuošalyje. Emocinis įsitraukimas veikia kaip vektorius, kuris nukreipia sprendimų priėmimo veiklą, refleksiją bei vertinimus. Daug įvairios kultūrinės bei mokslo pažinimo veiklos organizuojama šiuolaikinėse bibliotekose, kurios yra atviros ir demokratiškos pažinimą, pilietines bei kultūrines iniciatyvas skatinančios institucijos. Jos yra tankiausias ir arčiausiai kiekvieno gyventojo esantis nemokamų kultūros ir informacijos paslaugų tiekėjų tinklas, kuris turi didžiulį potencialą edukacinėms mokslo komunikacijos programoms. Konferencijoje bus siekiama bendrai diskusijai įvairių sričių mokslininkus įskaitant meno tyrėjus bei įvairių tipų bibliotekų ir profesinių bibliotekininkų asociacijų atstovus, užsienio bibliotekininkystės specialistus, bibliotekų veikla suinteresuotų grupių atstovus.

Simboliškai, konferencija rengiama šiuolaikiniame Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre. Renginys paskatins kurti naujus partnerystės tinklus, mokslinio raštingumo programas bibliotekose, meno priemonių panaudojimą diskutuojant apie mokslą. Apie registraciją į konferenciją bus pranešta rudenį.