Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre atidaryta fotografijų paroda „Laiko įkvėpta fotografija“
event 2018-01-24 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre atidaryta fotografijų paroda „Laiko įkvėpta fotografija“

Sausio 22 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre atidaryta Ukmergės meno mokyklos Neformaliojo vaikų švietimo programos „Laiko įkvėpta fotografija“ mokinių fotografijos darbų paroda. Paroda veiks iki vasario 8 d.

Neformaliojo vaikų švietimo programa leido įgyvendinti mokiniams savo norą fotografuoti, tyrinėti miestą, pažinti vieniems kitus bendraujant, kuriant fotoportretus ir rengti parodas. Užsiėmimus rinkosi įdomūs, kūrybiški ir mėgstantys fotografuoti 15–18 metų jaunuoliai. Pirmieji susitikimai prabėgo susipažįstant, diskutuojant, tyrinėjant fototechniką, aptariant veiklos kryptis. Užduotys palaipsniui sudėtingėjo, augo ir reikalavimai sau. Nufotografuota daugybė portretų, tyrinėta šviesa, išnagrinėtos įvairios kadrų kompozicijos, aptartos draugų nuotraukos, klausta patarimų, tartasi, juokauta, džiaugtasi savo ir draugų pavykusiomis nuotraukomis.

Iš storėjančių portfolio atrinktos įdomiausios nuotraukos būsimoms parodoms. Spalvingoje Ukmergės meno mokyklos dailės skyriaus kabinetų, parodų salės aplinkoje pavyko rasti netikėtų, meniškų ir paslaptingų  objektų, detalių, papildančių nuotraukų turinį. Grupės draugai dažnai tapdavo ir modeliais, ir grimuotojais, ir stilistais, įnešdami savo indėlį į kūrybos procesą ir rezultatą.  Grimas leido atitrūkti nuo įprasto vaizdo, ieškoti teatrališkų būsenų.  Gilinantis į psichologinius aspektus buvo sukurti nuotraukų ciklai „Pinklės“ ir „Netikros seserys“. Dar viena iš pamėgtų temų – naktinė fotografija. Mieste fotografavome sutemus. Šiltas lapkritis leido pasidžiaugti lietingu oru atsirandančiais nuostabiais atspindžiais ant šlapio šaligatvio ir blikais ant aplytų vitrinų. Pravažiuojančių mašinų šviesos piešė neįtikėtinas linijas. Programa sužadino mokinių kūrybiškumą, domėjimąsi fototechnika ir fotografijos menu.