Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuvos moksleiviai buvo tiriami 24 metus: Kepenis ir mokslininkai pristatė nerimą keliančius rezultatus
event 2018-11-27 domain Delfi.lt

Lietuvos moksleiviai buvo tiriami 24 metus: Kepenis ir mokslininkai pristatė nerimą keliančius rezultatus
Lietuvos moksleiviai nepakankamai valgo vaisių ir daržovių, vis daugiau vaikų nevalgo pusryčių, tik penktadalis yra pakankamai fiziškai aktyvūs, burnos higienos įpročių situacija – ypač prasta, o paaugliai alkoholio vis dar suvartoja daugiausiai Europoje. Tyrimo rezultatus antradienį Seime pristatė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai ir parlamentaras Dainius Kepenis.
 
Visgi nagrinėjant kai kuriuos kitus rodiklius, matyti gerėjanti tendencija, tačiau specialistus tai mažai džiugina.
 
Antradienį Seime buvo supažindinama su Pasaulio sveikatos organizacijos koordinuojamo Vaikų gyvensenos tyrimo (angl. Health and Behaviour of School-children; toliau – HBSC) rezultatais.
 
Rezultatus pristatė du iš tyrimo vykdytojų – LSMU Sveikatos tyrimų instituto doc. Kastytis Šmigelskis ir lektorius Tomas Vaičiūnas bei Seimo Sveikos gyvensenos komisijos pirmininkas D. Kepenis.
 
Tyrimas vykdytas 1994-2018 metais.
 
„Tai yra vienintelis vaikų sveikatos ir gyvensenos tyrimas, kuris koordinuojamas tarptautiniu mastu ir atliekamas daugiausiai Europos šalyse, – sakė K. Šmigelskas. – Tai vienas iš pagrindinių tyrimų vaikų ir jaunimo sveikatos stebėsenai tarptautiniu mastu.
 
Tyrime dalyvavo 5-9 klasių 4000 mokiniai. 83 proc. mokyklų sutiko dalyvauti tyrime.
 
Daugiau skaitykite čia.