Tinklalapio logotipas
Grįžti

Liko visai nedaug: kaip vaiką mokyklai nuteikti psichologiškai
event 2018-08-21 domain Delfi.lt

Liko visai nedaug: kaip vaiką mokyklai nuteikti psichologiškai
Prieš rugsėjo pirmąją mokinių tėvai skuba aprūpinti vaikus reikalingais daiktais, tačiau nemažiau svarbu ir psichologiškai nuteikti vaikus eiti į mokyklą. Tai aktualu tiek pirmą kartą mokyklos duris praversiančiam pirmokui, tiek ir jau ūgtelėjusiam moksleiviui. Juk būtent psichologinis vaiko nuteikimas ir lemia tai, koks bus jo požiūris į mokyklą, mokymosi procesą, klasės draugus. Antakalnio poliklinikos vaikų psichologė Gintė Martutaitytė pateikia pagrindinius patarimus moksleivių tėvams.
 
Su pirmokais apsipirkite kartu bei pasidalinkite savo mokyklos istorijomis
 
„Psichologinis pradinukų paruošimas mokyklai yra ypač svarbus, nes nuo to priklausys, kaip vaikas apskritai žiūrės į mokyklą. Tėvai turėtų padrąsinti savo vaikus, pozityviai juos nuteikti, parodyti dėmesį, patys dalyvauti mokyklos gyvenime“, ─ pasakoja G. Martutaitytė.
 
Psichologė teigia, kad svarbu kalbėtis su savo vaiku, paaiškinti, kodėl jam reikia eiti į mokyklą, kiek jis laiko ten praleis ir ką veiks, atsakyti į visus jam iškilusius klausimus. Vaikas jausis drąsiau ir saugiau, jei žinos, kas jo laukia mokykloje. Pabrėžkite dalykus, kurie mokykloje jam turėtų patikti.
 
Reikėtų būsimąjį pirmoką nuteikti taip, kad mokykloje jis sutiks naujų draugų, kad kasdien sužinos ką nors naujo.
 
Vis dėlto, reikia vaikui papasakoti, kad teks susidurti ir su tam tikrais sunkumais, nusivylimais, reikės vykdyti pareigas, atsakingai dirbti, ne visada bus lengva.

Daugiau skaitykite čia.